Advert

DEVLET BAHÇELİ:''BİZE NEDEN VERMEDİLER '' TARTIŞMASI DOĞRU DEGİL

Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde AK Parti ile yapacakları iş birliği ile ilgili açıklamalarda bulunan MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Bize neden şurayı vermediler?" şeklindeki tartışmaların doğru olmadığını söyledi ve konuya ilişkin, "Sırf Beşiktaşlı olduğum için vermediler" diye esprili bir açıklamada bulundu.

DEVLET BAHÇELİ:''BİZE NEDEN VERMEDİLER '' TARTIŞMASI DOĞRU DEGİL
Bu içerik 256 kez okundu.

Devlet Bahçeli başkanlığında MHP Genel Merkezi'nde yerel seçim gündemiyle toplanan MYK, bir saat sürdü. Edinilen bilgiye göre, Bahçeli toplantıda, Türkiye'de 15 Temmuz'dan bugüne siyasi, sosyal ve ekonomik alanda yaşananları değerlendirdi.

'X+Y=Z' FORMÜLÜNE DEĞİNDİ

31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerinin hem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin kökleşmesi hem de Cumhur İttifakı'nın başarısı için önemine dikkati çeken MHP lideri Bahçeli, 'x+y=z' formülüne değinerek, bunun sağlanması gerektiğinin altını çizdi.

'DEDİKODULARA ALDIRIŞ EDİLMESİN'

AK Parti ile 30 büyükşehirde seçim ittifakı yapılacağını anımsatan Bahçeli, ittifak kapsamında olmayan 51 ilde ise yarışın edep ve adaba uygun olması konusunda uyarılarda bulundu. Bahçeli, "Niye orayı, şurayı, burayı aldık, almadık" şeklinde tezvirat ve dedikodulara aldırış edilmemesini isteyerek, "Bana 'belediye mi, beka mı' derseniz, 'beka' derim" ifadesini kullandı.

"BEŞİKTAŞLI OLDUĞUM İÇİN VERMEDİLER"

MHP lideri bu sırada bir de 'Beşiktaş' esprisi yaptı. "Bize neden şu ilçeyi vermediler, bu ilçeyi verdiler" şeklinde tartışmaları doğru bulmadığını dile getiren Bahçeli, "Sırf Beşiktaşlı olduğum için vermediler, burada çalışacağız. Ne kadar oy alacağımız belli olmaz" diye konuştu.

Büyükşehirlerin oy oranı analizlerinin de yapıldığı toplantıda, Bahçeli, MYK üyelerine, yerel seçim çalışmalarında milletvekili olmayanlar başta olmak üzere, illerde görevlendirilecekleri bilgisini verdi.

Bu arada Bahçeli, birkaç gün içinde diğer adayların belirlenmesinin ardından, yine seçim gündemiyle il başkanlarıyla bir araya gelecek.

https://www.f5haber.com/gundem/sirf-besiktasli-oldugum-icin-vermediler-haberi-1072784/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRKİYE 4. GÜNÜ 1 ALTINLA KAPATTI
TÜRKİYE 4. GÜNÜ 1 ALTINLA KAPATTI
EMRE FENERBAHÇE'DE
EMRE FENERBAHÇE'DE