Advert

ABD ULUSAL GÜVENLİK DANIŞMANI BOLTON’DAN AÇIKLAMA

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton: Suriye Konusunda Türkiye ile Askeri Görüşmeler Devam Edecek

ABD ULUSAL GÜVENLİK DANIŞMANI BOLTON’DAN AÇIKLAMA
Bu içerik 195 kez okundu.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Türkiye ile diyalog halinde olduğunu ve önümüzdeki hafta da askeri düzeyde irtibatın sürdürüleceğini açıkladı.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, geçiğimiz Salı günü Türk ve ABD'li askeri heyetler arasında gerçekleşen Suriye görüşmelerinin önümüzdeki hafta da devam edeceğini bildirdi.

 

GÖRÜŞMELER DEVAM EDECEK

 

 

 

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Türkiye ile ABD arasındaki askeri düzeydeki görüşmelerin önümüzdeki hafta devam edeceğini söyledi. Bolton ayrıca 'Türkiye ve Suriye ile durumun kötüleşmesine izin vermememiz kritik önemde' ifadelerini kullandı.

John Bolton geçtiğimiz günlerde Ankara'ya gelerek Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'la bir araya gelmiş, ikilinin görüşmesinde Suriye'deki son gelişmeler masaya yatırılmıştı.

HEYETLER BİR ARAYA GELDİ

Milli Savunma Bakanı Akar, geçtiğimiz Salı günü ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Dunford'u kabul etmiş, görüşmeye Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler de katılmıştı.

Kabulde, Suriye'nin kuzeyindeki gelişmeler, ABD'nin bölgeden çekilmesi, terör örgütü PKK/YPG'ye verilen silahların geri alınması ve DAEŞ dahil terör örgütleriyle mücadele konuları masaya yatırılmıştı.

https://www.sondakika.com/haber/haber-son-dakika-abd-ulusal-guvenlik-danismani-bolton-11632262/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GENÇLERBİRLİĞİ'NDE KAPLAN DÖNEMİ
GENÇLERBİRLİĞİ'NDE KAPLAN DÖNEMİ
FİNAL SERİSİ SON MAÇA TAŞINDI
FİNAL SERİSİ SON MAÇA TAŞINDI