Advert

ÇAVUŞOĞLU MEVKİDAŞINI FENA BOZDU!

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mevkidaşına Kameralar Önünde Tepki Gösterdi

ÇAVUŞOĞLU MEVKİDAŞINI FENA BOZDU!
Bu içerik 195 kez okundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Lüksemburg Dışişleri ve Avrupa Bakanı Jean Asselborn ile düzenlediği ortak basın toplantısında mevkidaşının yüzüne karşı "YPG'lileri PKK'lıları çok seviyorsanız alır ülkenize götürürsünüz" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Lüksemburg Dışişleri ve Avrupa Bakanı Jean Asselborn ile ortak basın toplantısı düzenledi. ABD Başkanı Donald Trump'ın tepki çeken mesajıyla ilgili olarak da konuşan Bakan Çavuşoğlu, "Stratejik ortaklar Twitter üzerinden konuşmaz" dedi.

MEVKİDAŞININ YÜZÜNE SÖYLEDİ

 

PKK/YPG konusunda Avrupa'yı eleştiren Çavuşoğlu mevkidaşı Asselborn'un yüzüne karşı, "Eğer bu kadar çok seviyorsanız YPG'lileri PKK'lıları zaten ülkelerinizde yeterince var, alır götürürsünüz" dedi.

TRUMP'IN SÖZLERİNE SERT TEPKİ

Trump'ın Türkiye'yi hedef alan açıklamalarına da değinen Çavuşoğlu, "Biz ne olursa olsun, zorluklar ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti olarak bertaraf etmek için ne gerekiyorsa onu yaparız. Bir tarafta ekonomik zorluklar, diğer taraftan terör tehdidi. Bu millet der ki, ben aç kalırım, Çanakkale'de Kurtuluş Savaşı'nda olduğum gibi boyun eğmem der ve bu millet devlet olarak ne gerekiyorsa biz onu yaparız. Baskı altında Trump'ın açıklamalarını ve kullandığı dili doğru bulmuyoruz" şeklinde konuştu.

https://www.sondakika.com/haber/haber-disisleri-bakani-cavusoglu-mevkidasina-kameralar-11639875/

Nesrin MARAZ

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOMBİNE FİYATLARINA BÜYÜK TEPKİ
KOMBİNE FİYATLARINA BÜYÜK TEPKİ
GENÇLERBİRLİĞİ'NDE KAPLAN DÖNEMİ
GENÇLERBİRLİĞİ'NDE KAPLAN DÖNEMİ