Advert

"ÖNCELİK HAYATIN ÖNCELİK YAYANIN"

T.C. İçişleri Bakanlığı'nın uygulaması tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Tuzla'da da Kaymakam Ali Akça'nın da katılımıyla gerçekleşti

Bu içerik 1223 kez okundu.

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı'nın talimatı üzerine Türkiye genelinde "Öncelik hayatın, öncelik yayanın" sloganıyla "Bu yolda birlikteyiz" diyerek uygulama başlatıldı.

2189 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 74. maddesinde 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan değişiklikle, "Sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş; kavşak, giriş ve çıkışlarıyla yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar" hükmü getirilmiştir.

Bugün Tuzla Kaymakamlığı, Tuzla'da 30 ayrı yerde bunun uygulamasını gerçekleştirdi. Tuzla Kaymakamı Ali Akça'nın katıldığı Peyami Safa İlkokulu'nda Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından öğrencilere trafik ile ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

Programa Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Özcan, Tuzla İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Adnan Sarıyıldız, Birkan Onat, İçmeler Mahallesi Muhtarı Muammer Pehlivan, Peyami Safa İlkokulu müdürü Bülent Kara , okul müdürleri,Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli ve veliler katıldı.

Öğrencilere trafik kurallarının detaylı anlatıldığı programda sürücülere de uyarılar yapıldı. Bu uyarıların en önemlisi "Yaya ve okul geçitlerinden geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını veririz" oldu. Bu kurallara uymayanlara Karayolu Trafik Kanunu'nun 74. maddesi gereğince trafik idari para cezası uygulanacağı anlatıldı.

Daha sonra Peyami Safa İlkokulu'nun önünde bulunan ışıklar ve yaya geçidinde Kaymakam Akça ve programa katılanlar, çocuklarla beraber uygulamalı olarak trafik hakkında bilgi verdiler. 

Tuzla Kaymakamı Ali Akça'nın minik öğrencilerle sohbeti ve onlara verdiği nasihatlar dikkat çekerken program polislerin öğrencileri yaya geçidinden geçirmesiyle sona erdi.

"ÖNCELİK HAYATIN ÖNCELİK YAYANIN"

HABER: TUZLAPRESS GAZETESİ

CAN AHMET AYDIN

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TRABZONSPOR FARKLI KAZANDI
TRABZONSPOR FARKLI KAZANDI
ORHAN AK İSTİFA ETTİ
ORHAN AK İSTİFA ETTİ