Advert

"ACI ÇEKİYORUM"

Adana'da düğüne bir ay kala nişanlısı şehit olan S.G., "Acı ve ıstırap çekiyorum" diye açtığı davadan 20 bin lira tazminat kazandı. Kararı değerlendiren avukat, bunun Türkiye'de bir ilk olduğunu söyledi.

Bu içerik 427 kez okundu.

Adana'da yaşayan S.G., düğününe 1 ay kala polis memuru nişanlısını 2016 yılının Ağustos ayında Van'daki hain terör saldırısında kaybetti. S.G., 40 bin TL'lik tazminat davası açtı. Dava sonucunda S.G., 20 bin TL tazminat kazandı.

"ACI ÇEKİYORUM" DİYE 40 BİN TL TALEP ETTİ

Nişanlısının hatıralarıyla yaşayan S.G., bu olaydan yaklaşık 1,5 yıl sonra avukatı Nazan Akça aracılığıyla yaşadığı acı, elem ve ıstırap nedeniyle Emniyet Genel Müdürlüğü'ne 30 bin manevi, 10 bin de maddi olmak üzere 40 bin liralık tazminat davası açtı. Söz konusu davaya bakan Van 3. İdare Mahkemesi 8 ay gibi kısa bir sürede karara vardı.

 

 

 

20 BİN TL TAZMİNAT KAZANDI

Akşam gazetesinde yer alan habere göre; mahkeme heyeti, S.G.'nin 10 bin liralık 'destekten mahrum kalma tazminatı' talebini, genç kadının nişanlısıyla arasında evlilik birliği sağlanmadığı gerekçesiyle reddetti. Mahkeme, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün, genç kadına 20 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti.

TÜRKİYE'DE BİR İLK

Kararı değerlendiren avukat Akça, Türkiye'de ilk defa bir şehidin nişanlısına manevi tazminat ödenmesine hükmedildiğine dikkat çekip, kararın 'emsal bir karar' olduğunu savundu. Akça, "Müvekkilimin duyduğu ve ömür boyu duyacağı acı ve ıstırabı kısmen de olsa karşılayabilmek için bu davayı açtık ve mahkeme de bizi haklı gördü" dedi.

https://www.sondakika.com/haber/haber-sehit-nisanlisi-aci-ve-istirap-cekiyorum-diye-11740614/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORHAN AK İSTİFA ETTİ
ORHAN AK İSTİFA ETTİ
BURSASPOR YILDIZ OYUNCUNUN HEYKELİNİ YAPTI!
BURSASPOR YILDIZ OYUNCUNUN HEYKELİNİ YAPTI!