Advert

"YÖNETİCİ OKUMALARI"

Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, “Yönetici Okumaları” Projesi’nin 26. yazar - kitap buluşmasında Mustafa Armağan’ı konuk etti.

Bu içerik 225 kez okundu.

Programın açılış konuşmasını yapan Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Alireisoğlu, “26.’sının gerçekleştirdiğimiz kitap okuma etkinliğinde; II. Abdülhamit Han’ın ölüm yıl dönümü münasebetiyle Araştırmacı Yazar Mustafa Armağan Bey konuğumuz oldu. Düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz kitap okuma etkinliğimiz, Tuzlalı eğitimcilerin alanlarına güç ve daha hızlı problem çözmeye katkı sağladığını ümit ediyorum. Okul müdürlerine gösterdiği ilgiden ve güzel takiplerinden dolayı, kıymetli misafirimiz Mustafa Armağan Bey’e katılımından dolayı teşekkür ediyorum. Bu düşünce ve niyetlerle hayırlı ve bereketli bir sohbet olmasını temenni ediyorum” dedi.

40’ın üzerinde eseriyle bilinen Mustafa Armağan “Abdülhamit’in Kurtlarla Dansı” isimli kitabıyla eğitim yöneticilerle buluştu.  Osmanlı İmparatorluğu’nun yıkılış dönemini   revizyonist  yaklaşımıyla anlatan ARMAĞAN; Osmanlı armasının derin mahiyetini, difteri serumunu ilk bulan tıbbiyeli Mustafa Adil’i, dünyada ilk cebir kitabı olarak bilinen 1882 yılında İngilizce yazılmış “Lineer Cebir” kitabıyla Hüseyin Tevfik Paşa’yı, eğitim ve bilime verdiği katkıyla Sultan II. Abdülhamit Han’ı anlattı.

Armağan; yüzyıl önceki Türkiye’nin nasıl bir temel içerisinde olduğunu bilmemiz gerektiğini, bir önceki adımın ne olduğunu bilmeyen bir insan, bir ileri adımı kolay atamayacağını ifade etti. Yarınlara güçlü bireyler yetiştirmek için, bir yüzyıl öncesinde ardımızda kalan hangi güçlü bireylerin yetiştirdiğini bilmemiz gerekiyor. Yarının güçlü bireylerini ancak bunu bilen insanlar yetiştirir. II.Abdülhamit’te bu güçlü dehalardan biriydi.

Eğitim Yöneticilerinin sorularından sonra Osmanlıca yazılan İstiklal Marşı’nın hediye edilmesiyle program sona erdi.

HABER: TUZLAPRESS GAZETESİ

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÖZYAŞLARINA BOĞAN SAKATLIK!
GÖZYAŞLARINA BOĞAN SAKATLIK!
GALATASARAY'DA DİAGNE ŞOKU !
GALATASARAY'DA DİAGNE ŞOKU !