Advert

BİZ BUNU HAKKETMEDİK

Tuzlaspor A.Ş taraftar grubu Cefakar Tuzlalılar dün Tuzla'dan Türkiye'ye haykırdılar.

BİZ BUNU HAKKETMEDİK
Bu içerik 1039 kez okundu.

Geçtiğimiz Haftalarda oynanan Tokatspor A.Ş - Tuzlaspor A.Ş karşılaşması sonrası Tuzlaspor A.Ş'nin Tuzla'dan gelen 30 taraftarı iki kişinin Tokatspor taraftarlarına ait pankartı almış ve resim çektirmişlerdi.

Bu olay ile alakalı olarak olay sonrası 30 taraftar gözaltına alınmış ve tüm taraftarlara 6222 .cezai işlem uygulanarak stadlara giriş yasağı verilmişti.

Konu ile ilgili olarak taraftar grubu dün Tuzla'da seslerini duyurmak için toplanarak bir basın açıklaması yaptı.

 

Tuzlaspor Taraftar Grubu Cefakar Tuzlalıların açıklaması

Bilindiği gibi TUZLASPOR Tokatspor arasında oynanan spor müsabakasında deplasman otobüsümüzün dönüşü sırasında otobüs polisler tarafından durdurulmuştur ve otobüsteki herkese genç yaşlı demeden haksız yere 6222 kanunlu cezai işlem başlatılmıştır. Cezanın sebebi ise Tokatspor taraftar grubunun pankartını 1 taraftarımızın almasının sonucu olduğunu bile bile tüm taraftarımıza cezai işlem yapılması tamamen adaletsizlik ve tecrübesiz olarak görüyoruz. Bizler sporseverleriz nasılki maç ile alakalı bilgiler biliyorsak sporda cezalarında ne olduğunu iyi biliyoruz. Bizler Tokatspor stadına gittiğimizde misafir takım taraftar girişine bize yazılmış küfürler gördük ve 90 dakika boyunca bütün stad üzerimize hakaretler küfürler yağdırdı bu duruma karşı bizler yinede dik duruşumuzu hiç bozmadan takımımıza olan desteğimizi sürdürdük. TUZLASPORUMUZUN şampiyonluk yolunda hertürlü manipülasyonlarla karşılaşacağımızı biliyoruz ve karşılaşıyoruzda bu cezai işlem bunlardan biridir. Eğer bir stadda 1 kişi spor yaşasına aksi bir durum gösterirse o kişi 6222 kapsamında uyarı alır veya takip kapsamında spor müsabakalarından belirli bir süre uzak tutulur. 1 kişinin yaptığı girişimi bütün taraftara yansıtılmaz. Dünyanın hiçbir yasası bunu kabul etmez ve kabul edilecek bir durum değildir. Bir futbolcu şike yapıyorsa bunu nasıl bütün takıma maal edemiyorsak bir taraftarında cezasını tüm taraftara uygulayamazlar. Biz adaletin elbet tecelli edeceğini biliyoruz dosyaları savcılığa göndermeyip taraftara yapılan bu haksız işlemin biran önce son bulmasını istiyoruz. Bizler küfüre hayır ailenle birlikte 90 dakikanı bize ayır kampanyasını ilk başlatan taraftar grubuyuz. Bizler yetimhanelere huzur ellerine sokak insanlarına durumu olmayan öğrenci kardeşlerimize uyuşturucu belasına saplanmış gençlere herzaman bir nefes olmuş ellerinden tutmuş gönüllerinde yer etmiş taraftar grubu CEFAKAR TUZLALILAR. Bizlere destek olup bu cezai işlemde yanınızda olacak herkes şu sözü hatırlamalı haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandır.

TAM BAĞIMSIZ TARAFTAR GRUBU CEFAKAR TUZLALILAR

Tekses Medya Tuzlapress Gazetesi olarak işlenen bir suç var ise suçu işleyenlerin de tespit edilmiş olduğu göz önüne alınarak, gereken yasal işlemlerin yapılmasını ve 30 Cefakar Tuzlalılar taraftar grubu üyelerine uygulanan cezanın kaldırılmasını arzu ediyoruz.

HABER .TUZLAPRESS GAZETESİ

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
RIZA KAYAALP FİNALDE!
RIZA KAYAALP FİNALDE!
TRABZONSPOR'A EKUBAN ŞOKU!
TRABZONSPOR'A EKUBAN ŞOKU!