Advert

CERN’İN BORU HATLARINA YERLİ KÖRÜK

Türkiye’den CERN’e ‘know-how’ aktarım sistemi... Ayvaz Ürün ve Proje Yöneticisi Kadir Okumuş “Boru hatlarında kullanılmak üzere körük ürettik. 5 prototip yaparak CERN’e gönderdik” dedi.

CERN’İN BORU HATLARINA YERLİ KÖRÜK
Bu içerik 799 kez okundu.

Akşam Gazetesi'nden Miray Çimen'in haberine göre, dünyanın en büyük parçacık fiziği laboratuvarı olan Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN) Türk firmalarıyla işbirliğini artırıyor. Bu kapsamda yerli firma Ayvaz, CERN’e boru hatlarında kullanılmak üzere körük üretti. İlk prototiplerin gönderildiğini belirten Ayvaz Ürün ve Proje Yöneticisi Kadir Okumuş, "Körük çok hayati bir görev üstleniyor" dedi. Okumuş, bir grup gazetecinin sorularını cevapladı. 

HEM TASARIM HEM İMALAT

Hem tasarımcı hem de imalatçı olduklarını söyleyen Okumuş, şöyle konuştu: "Talepleri bize ulaştı. Tanıtım yaptık. Know how’ımızı aktarıyoruz. Bu metal körüklü kompansatörler, tamamı metal, körük kısmı paslanmaz çelikten oluşuyor."

Beş prototip gönderdik 

5 prototip yaparak CERN’e gönderdiklerini aktaran Okumuş, "Önce kontrol edecekler. Sonrasında seri üretimini de bize verecekler. Bu ilk adımdı. İkinci adımdan 600 körüklük asıl projede tahmin ediyorum ki 3-5 milyon euro gibi bir rakama çıkacak. Körük çok hayati bir görev üstleniyor" dedi.

https://www.aksam.com.tr/ekonomi/cernin-boru-hatlarina-yerli-koruk/haber-830183

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ