Advert

TUZLA, İÇMELER, AYDINTEPE VE MARMARAY...

Tuzla, İçmeler, Aydıntepe Marmaray İstasyonlarını sizler için inceledik...

TUZLA, İÇMELER, AYDINTEPE VE MARMARAY...
Bu içerik 1712 kez okundu.

Uzun süredir beklenen Marmaray Gebze-Halkalı Banliyö Hattı açıldı.

Toplam 43 hattan oluşan Gebze-Halkalı Banliyö Hattı'nın ilçemiz sınırlarında bulunan 3 istasyon; Aydıntepe, İçmeler ve Tuzla olmak üzere İstanbul'un girişi ve çıkışı olan ilçemize büyük bir ulaşım kolaylığı getiriyor.

Marmaray'ın ilçemizdeki istasyonları; Aydıntepe, İçmeler ve Tuzla istasyonlarını sizler için yerinde görerek sizlere tanıtmak istedik.

AYDINTEPE İSTASYONU

İlçemizdeki ilk istasyon Aydıntepe İstasyonu... Minibüs yolu üzerinde bulunan istasyonun bir çıkışı Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı tarafına, diğer çıkışı da E-5'te bulunan Aydıntepe İstasyon Durağı ve Köprüsü'nün olduğu alana çıkıyor. Son derece geniş ve ferah olan istasyon, E-5'e ve Aydıntepe'de oturanlara büyük kolaylık sağlayacak.

 

 

 

İÇMELER İSTASYONU

Bir diğer istasyon, İçmeler İstasyon Camii'nin yanında bulunan İçmeler İstasyonu... Tuzla Devlet Hastanesi ve İçmeler çıkışı ile bir diğer tarafı da Tuzla Kaymakamlığı ve Tuzla Belediyesi'ne çıkan çıkışlarıyla dikkat çekiyor. İçmeler'de oturanlar, Tuzla Devlet Hastanesi'ne gelenler, kaymakamlık ve belediyede işi olanlar için büyük bir kolaylık olur.

 

 

 

TUZLA İSTASYONU

İlçemizdeki son durak, Tuzla İstasyonu... Çiçekçiler Camii'nin olduğu alana ve E-5 tarafıyla iki çıkışı olan istasyon, İş Bankası Konutları, Şehir Koleji ve sahil kısmına gidecek olanlar için ciddi anlamda bir kolaylık sağlayacak.

 

 

 

ULAŞIM KOLAYLIĞI

Her istasyonda Bilet/Kart Satış Gişesi ve Akbil Dolum Üniteleri ile yürüyen merdivenler, asansörler ve son derece şık yapılmış konseptiyle vatandaşların ulaşımını rahatlatan bir dizayn olmuş.

İlçemiz Tuzla'dan Halkalı yönüne ilk tren sabah 05.58'te hareket ederken, İçmeler'den 06.01, Aydıntepe'den de 06.03'te kalkıyor. Son tren ise Tuzla'dan 22.30, İçmeler'den 22.33, Aydıntepe'den ise 22.35'te hareket ediyor.

Gebze yönüne ise ilk tren Aydıntepe'den 06.14'te, İçmeler'den 06.16, Tuzla'dan ise 06.19'da kalkıyor. Son tren ise Aydıntepe'den 23.39, İçmeler'den 23.41, Tuzla'dan ise 23.44'te hareket ediyor.

İlçemizde Tuzla, İçmeler ve Aydıntepe'den kalkan trenlerle Kadıköy'e gitmek isteyen Tuzlalılar ortalama 35-40 dakika arasında Kadıköy'e ulaşmış oluyor.

HABER: TUZLAPRESS GAZETESİ

ÖZEL HABER: CAN AHMET AYDIN

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORUCUN TELAFİSİ VAR AMA MAÇIN YOK
ORUCUN TELAFİSİ VAR AMA MAÇIN YOK
PAZAR GÜNÜNÜN HAKEMLERİ BELLİ OLDU
PAZAR GÜNÜNÜN HAKEMLERİ BELLİ OLDU