Advert

HERKESİN YÜZÜNÜN GÜLDÜĞÜ BİR TUZLA

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi BBP Tuzla Belediye Başkan Adayı Sedef Arzu Ur Şahin'i ropörtajımızla Tuzla'ya tanıtıyoruz...

HERKESİN YÜZÜNÜN GÜLDÜĞÜ BİR TUZLA
Bu içerik 685 kez okundu.

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi ilçemizin belediye başkan adaylarını sizlere tanıtmaya bugün itibariyle başlıyoruz.


İlk konuğumuz Büyük Birlik Partisi Tuzla Belediye Başkan Adayı Sedef Arzu Ur Şahin…

 


BBP Tuzla İlçe Başkanlığı’nda konuk olduğumuz Şahin ile keyifli güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Biz sorduk, Şahin tüm samimiyetiyle sorularımızı cevapladı.

 


Önce Sedef Arzu Ur Şahin kimdir?


1992 tarihinden itibaren Tuzla’da Sibel Kuru Temizleme’nin sahibi olan Sedef Arzu Ur Şahin, doğma büyüme Tuzlalı. Şu anki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bulunduğu Atatürk İlköğretim Okulu’nda eğitimini gören ve Tuzla Lisesi’nden de mezun olan Şahin, eskinin balıkçı kasabası Tuzla’da Mehmet Reis’in kızı. Ur ailesi 1924 yılında Selanik’ten Tuzla’ya gelen ve buraya yerleşen bir aile.

 

 

BBP Tuzla İlçe Başkanı Cüneyt Şahin ile evli olan Sedef Arzu Ur Şahin, aynı zamanda da bir evlat annesi. Cüneyt Şahin ile evlendiklerinde kendisinin siyasetle ilgisinin olmadığını ama eşinin o zamanlar Milliyetçi Hareket Partisi aşkı ve sevdasını içinde taşıyarak teşkilatta görev yaptığını söyledi. BBP Genel Başkanı Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun konuşmalarının, sözlerinin ve duruşunun kendilerini çok etkilediğini söyleyen Şahin, eşine gelen Tuzla’da BBP’nin teşkilatını kuracağız. “Bu ilçede başkan olur musun?” teklifine eşinin Muhsin Yazıcıoğlu sevgisiyle kayıtsız kalamadığını ve böylece de siyasetin için kendileri için artık vazgeçilmez bir parça olduğunu söyledi.


Doğduğunuz büyüdüğünüz Tuzla’da bugün belediye başkan adaylığı sürecine nasıl geldiniz?


Sorumuza eşinin ilçe başkanlığıyla artık siyasetin içine girdiğini, Kadın Kolları ile ve eşine desteğiyle gelen süreçte; eşinin teklifiyle milletvekilliği aday adaylığı sürecinin başladığını söyledi. Eşine “Sen aday ol.” diyen Şahin, “Kadınlar da siyasette olmalı ve üretmeli.” sözlerinin kendisinin bu yolun başlangıcı olarak gördüğünü ifade etti.

 

 

“Doğduğum, büyüdüğüm, sokaklarında oynadığım, gezdiğim ilçeme bir ‘kadın eli’ değsin, ilçeme hizmet etmek benim için onurdur.” diyen Şahin, 2014 Yerel Seçimleri’nde 1620 seçmenin oyunu alan partisinin bugün eşinin de Tuzla’daki çabaları ve çalışmalarıyla BBP Tuzla Teşkilatı’nın ciddi bir yükselme yakaladığını ve bu seçimde de 5 bin – 10 bin arasında oy beklediğini iletti. 


Önümüzde zor bir seçim var. Seçimin sonucunda ne bekliyorsunuz?


Sedef Arzu Ur Şahin, “Gerçekçi olmak lazım. Benim isteğim, herkesin mutlu olduğu, yüzünün güldüğü, belediyesinden memnun bir Tuzla. İhtiyacı olan, halkına koşan bir belediye başkanı. Mesela asgari ücret ile çalışan annelere her mahallede belediyemizin bir kreşi olmalı. Bunu yapmak isterim. Müge Anlı’nın başlattığı Sevgi İzi’ni tüm Tuzla’da mahallelerimize yaymak isterim. Bunu 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası başkan olsam da olmasam da Kadın Kollarımız ile beraber yapacağız. Bunun sözünü şimdiden veriyorum.” dedi.

 

 

Şahin, “İDO iskelesinin mutlaka aktif olması lazım. Marmaray’ın, halin, gümrüğün, otogarın geleceği Tuzla’nın mutlaka deniz ulaşımı olmalı. Sadece Yalova’ya değil, vatandaşlarımız Bostancı’ya da gitmeli, Kadıköy’e de gitmeli, Bakırköy’e de gitmeli. Birçok üniversite bulunan ilçemizde öğrencilerimizin, geleceğe ışık tutan çocuklarımızın kalabileceği yurtlar yapılmalı. Belediye bünyesinde Ahmet’in Mehmet’in tanıdığı değil gerçekten işe ihtiyacı olan, üretebilecek, çalışacak Tuzlalılar olmalı. Bir kadın elinin Tuzla’ya değmesini isterim.” dedi.

 


Seçim çalışmalarınızı Tuzla’da sürdürüyorsunuz. Halk ile karşılaştığınızda nasıl bir tepki alıyorsunuz?


“Son derece memnunum. Çünkü ben Tuzlalıyım. Bu sokaklarda büyüdüm. Burada esnafım. Dün nasılsam bugün de aynıyım. Bunu insanların sokakta ilgisinden, sarılmasından, samimiyetinden son derece memnun olarak görüyorum. BBP Tuzla Teşkilatı’nda kadınlarımız daha çok ağırlıkta ve özveriyle çalışıyorlar. 31 Mart sonrası da aynı özveriyle bize teveccüh gösteren, sadece BBP’li değil tüm vatandaşlarımız için yine çalışacağız. Biz Rahmetli Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’na verdiğimiz sözü tutarak onun emanetini en iyi şekilde koruyarak götürme ilkesindeyiz.”

 

 

“Tuzla’da bir çok proje yapılıyor ve yapılacak. Bunlar yapılırken 17 tane mahallemiz var. O mahallede ihtiyaç olan, yapılması gerekli olan ne varsa o mahallenin halkına sorarak yapılmalıdır. Tuzla’da yapılacak olan ne varsa halk ile beraber, onlara danışarak ve sorarak yapmanın doğru olduğunu düşünüyorum. ‘Ben yaptım, oldu’ mantığını kabul edemiyorum.” dedi.

 

 


Bu seçimlerde en az 1 belediye meclis üyesini kazanmak istediklerini ve Tuzla Belediyesi’nde yapacakları projeler ve sunacakları fikirlerle etkin olmak istediklerini söyleyen Sedef Arzu Ur Şahin, “Halkımızdan bu konuda bizlere güvenmelerini istiyorum. Biz tüm BBP mensupları, hiçbir lekeye bulaşmamış, mazisinde kir olmayan, harama el uzatmamış bir başkanın izinden gidiyoruz. 25 Mart’ta Türkiye’nin evladı her partinin saygı duyduğu kaybettiğimiz Başkanımız Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nu anacağız. Buradan söylemek isterim. 25 Mart akşamı Çiçekçiler Camii’ne partili partisiz tüm Tuzlalıları başkanımız için vereceğimiz mevlide davet ediyorum.” dedi.

 


2 güçlü aday var. 31 Mart akşamına nasıl bakıyorsunuz?


“Her ikisi de; şu anki Başkanımız Şadi Bey ve benim gibi Tuzla’da doğup büyüyen Salim Bey de Tuzla için hizmet verdiler, veriyorlar. İkisine de başarılar dilerim. Tuzla için hayırlısı neyse o olsun. 1 Nisan sabahı ilçemizin belediye başkanı kim olursa olsun Tuzla’nın belediye başkanıdır. Biz yine bu sokaklarda beraber olacağız. Bunu herkesin böyle bilmesi gerekir. Çünkü biz Tuzlalıyız ve Tuzla’da yaşıyoruz.” diyerek ropörtajımızı tamamladığımız BBP Tuzla Belediye Başkan Adayı Sedef Arzu Ur Şahin’in yanından ayrıldık.

 


Tekses Medya Tuzlapress Gazetesi olarak bizleri misafir eden başta BBP Tuzla Belediye Başkan Adayı Sedef Arzu Ur Şahin’e, BBP Tuzla İlçe Başkanı Cüneyt Şahin’e, BBP Tuzla Belediye Meclis Üyesi Adayları Tamer Çiftçi, Şükran Dörtarka ve Züleyha Dörtarka’ya teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

HABER: TUZLAPRESS GAZETESİ

ÖZEL HABER: CAN AHMET AYDIN

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
REKORLARIN TAKIMI FENERBAHÇE...
REKORLARIN TAKIMI FENERBAHÇE...
GALATASARAY'DA BÜYÜK KRİZ KAPIDA
GALATASARAY'DA BÜYÜK KRİZ KAPIDA