Advert

ÇANAKKALE ANISINA

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 104. yıldönümününde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale Şehitlerimiz, Tuzla'da saygıyla anıldı.

ÇANAKKALE ANISINA
Bu içerik 332 kez okundu.

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 104. yıldönümünü tüm Türkiye'de olduğu gibi ilçemiz Tuzla'da da kutlanırken başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale Şehitlerimiz saygıyla anıldı.

İlk tören, Tuzla Sahil Meydanı'nda saygı duruşu, İstiklâl Marşı ve çiçek konulmasıyla yapılırken; törene Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla İlçe Emniyet Müdürü Müslüm Kahraman, Tuzla Deniz Harp Okulu Komutanı Yalçın Payal, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ali Reisoğlu, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, CHP Tuzla İlçe Başkanı Hasan Uzunyayla, MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer, DP İilçe Başkanı Yaşar Taşkıran,BBP Tuzla İlçe Başkanı Cüneyt Şahin, Tuzla Belediyesi başkan yardımcıları, ilçe milli eğitim kurum müdürleri, CHP Tuzla Belediye Başkan Adayı Salim Gürsoy, BBP Tuzla Belediye Başkan Adayı Sedef Arzu Ur Şahin, SP Tuzla Belediye Başkan Adayı Resul Kılıç, gazilerimiz, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.

104. yılında Çanakkale Zaferi ve Şehitlerin Anılması, ilçe programıyla devam etti. İlçemizde bulunan protokol ve okul müdürlerinin de katıldığı programda öğrenciler, gösterilerini sundu.

Tuzla Kaymakamı Ali Akça, yaptığı konuşmada Çanakkale Zaferi'nin önemine değinirken; "Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Çanakkale Zaferi, tüm dünyaya adını duyurduğu bir destandır." dedi.

Tuzla Kaymakamı Ali Akça ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, şehit aileleri ve gazilerimizle yakından ilgilenirken; Çanakkale Zaferi akşam saatlerinde Tuzla Belediyesi Ayyıldız Tesisleri'nde düzenlenen şehit ve gazi ailelerine verilen yemek ile devam etti.

Tuzla Belediyesi Ayyıldız Tesisleri'ndeki şehit ve gazi aileleri yemeğine Tuzla Kaymakamı Ali Akça ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, eşleri ile birlikte katıldı.

İlçe protokolünün şehit ve gazi aileleriyle ayrı ayrı masalarda oturduğu yemekte konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, "Sizler bizlere kahramanlarımızın emanetisiniz. Bizlerin sizlere borcumuz bitmez. Her zaman başımızın üstündesiniz ve sizlerin yanındayız. Tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum." dedi.

Tekses Medya Tuzlapress Gazetesi olarak başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale Şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.

HABER: TUZLAPRESS GAZETESİ

CAN AHMET AYDIN

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRKİYE 4. GÜNÜ 1 ALTINLA KAPATTI
TÜRKİYE 4. GÜNÜ 1 ALTINLA KAPATTI
EMRE FENERBAHÇE'DE
EMRE FENERBAHÇE'DE