Advert

1 NİSAN SABAHI

Tuzla Belediye Başkanını seçecek ama bir de bunun 1 Nisan sabahı var.

1 NİSAN SABAHI
Bu içerik 650 kez okundu.

 

31 Mart Yerel Seçimleri'ne 8 gün kaldı... Tüm Türkiye'de olduğu gibi ilçemizde de belediye başkanını seçeceğiz. Seçimde son haftalara girerken anlayamadığımız ve Tuzla'ya yakışmayan bir sürü olaya şahit oluyoruz.

İlçede asılan bayraklar ve pankartlar yırtılıyor, sosyal medyada yazılar yazılıyor ve bir anda ağızlardan çıkan cümleler, sanki 1 Nisan sabahı bu ilçede yüz yüze gelinmeyecekmiş gibi paylaşılıyor.

Oysa ne güzel başlamıştı. Adaylar çıktı, açıklandı. Herkes birbirini tebrik etti. Programlarda kimse kimseye bir laf göndermesi yapmadan, yan yana gülümsemelerle kameralara pozlar verdi.

Ama ne olduysa geçen hafta oldu. Bir anda ortalık alevlendi. Adaylardan biri, sadece projelerini anlatıp neler yapacağını Tuzlalılarla paylaşırken bir diğeri esnaf, ev gezileriyle kendini anlatıyor. Bir diğer aday ise yine sokaklarda ve kahve gezileriyle oy istiyor. Bir aday daha var ki; kalitesi, şahsiyeti ile kendinden beklenmeyen son 3-4 gündeki tutumlarıyla bir çok şeyleri kırıcı olarak paylaşıyor.

Tabii ki eleştirilecek, tabii ki konuşulacak, değerlendirilecek… Ama yıllardır bu ilçede beraber yaşayan, daha dün ziyaret ederek ve programlarda fotoğraflar paylaşarak yan yana olduğunuz kişiye, bugün bu sözleri söylemek hoş olmuyor.

Madem öyle, niye son hafta? İlk gün eleştirilerinizi, bugün paylaştıklarınızı söyleseydiniz. Daha iyi olmaz mıydı?

Sonuçta 31 Mart akşamı bu ilçede bir belediye başkanı seçilecek ve tüm Tuzlalıların belediye başkanı olacak. Merak ediyoruz... Bu kadar sözleri konuştuktan sonra 1 Nisan sabahı seçilen belediye başkanına, kaybedenler "Hayırlı olsun başkanım" diyerek yanında olacaklar mı? Bu kadar sözleri söyledikten sonra nasıl tokalaşacaklar, nasıl "İlçemizin belediye başkanıdır" diyecekler? Onu da hep beraber göreceğiz...

Bir tarafta 10  senedir bu ilçeyi yöneten, bu ilçeye basamak atlatmış, tüm dezavantajlarına rağmen ilçeyi İstanbul'da ismini duyurur hale getirmiş, tüm Tuzla’nın tanıdığı bir belediye başkanı var. Diğer tarafta yine Tuzla’nın tanıdığı; evet, kalitesi, beyefendiliği tartışılmaz, bu ilçeye 10 sene ilçe başkanı olarak hizmet etmiş bir diğer belediye başkan adayı var. Bir diğer tarafta da iki tane biri doğma büyüme Tuzlalı, diğeri de 30 senedir Tuzla’da yaşayan herkesin tanıdığı 2 aday var.

Bırakalım kavgayı, bırakalım çatışmayı… Son haftaya kimseyi germeden, kimseyi birbirine düşman etmeden ve birbirimizin nefretini kazanmadan sevgiyle girelim. Bu kararı Tuzlalı verecek. Mutlaka herkesin gönlünde bir parti veya bir aday var ama unutmayalım ki 1 Nisan sabahı bir tane belediye başkanımız olacak.

 

 

Biz belediye başkan adaylarımızla röportajlar yaptık. İlk röportajımızı BBP Tuzla Belediye Başkan Adayı Sedef Arzu Ur Şahin ile yapmıştık. Son derece keyifli bir röportaj olmuş, “Tüm adaylara başarılar dilerim. 1 Nisan’da kazanan yine Tuzla olacak.” sözünü duymuştuk.

Yine aynı şekilde ikinci röportajımızı SP Tuzla Belediye Başkan Adayı Resul Kılıç ile yapmıştık. Orada bir cümle dikkatimizi çekmiş ve takdir etmiştik. “Şadi bey ile akranız, dostuz. Salim bey de abimizdir. 1 Nisan sabahı biz kazananın yanında olur, tebrik ederiz. Biz Tuzlalıyız.” demişti.

Bu iki röportajı da verdik. Yakından tanıdığımız, sevdiğimiz CHP Tuzla Belediye Başkan Adayı Salim abimizle de röportaj yaptık. Bugün paylaştığı cümleleri bizzat biz ağzından duyduk. İlkemiz olan ‘Hiçbir zaman bir kavganın içerisinde olmayacağız’ prensibimizle doğum gününü de kutladığımız Salim Gürsoy’un röportajını yayınlamadık.

Şimdi belki de bizim için “Baskı gördüler, taraf oldukları için vermediler, birileri yayınlatmadı” gibi cümleler konuşulmuştur. 5. senemize girdiğimiz medyada ki bunun tamamında başta Tuzla Belediye Başkanlığı olmak üzere ilçemizdeki her kurumun, her siyasi partinin haberini yaptık. Düşüncelerimizi paylaştık. Bazen sert bazen yumuşak bazen de ılımlı olduk ama hiçbir zaman hiç kimse bize “Bu haberi yapma, şu yaptığını kaldır” gibi bir telkinde bulunmadı. Zaten biz de bunu dedirtecek hiçbir şeyin içerisinde olmadık.

Kısacası bir tek şey istiyoruz. Bırakın şu pankartları, bayrakları yırtmayı… Bırakın salvo atmayı… Bırakın kırıcı olmayı… Ve bırakın bizi germeyi… Hepimiz Tuzla’da yaşıyoruz. 1 Nisan sabahı da yine burada hep beraber olacağız yine aynı sokaklarda selamlaşıp yine programlarda yan yana duracağız.

Biz sadece şunu biliyoruz. 1 Nisan sabahı Tuzla’da kim seçilirse seçilsin Tuzlalıların Belediye Başkanı olacak. 

SAYGILARIMIZLA…

HABER: TUZLAPRESS GAZETESİ

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRKİYE 4. GÜNÜ 1 ALTINLA KAPATTI
TÜRKİYE 4. GÜNÜ 1 ALTINLA KAPATTI
EMRE FENERBAHÇE'DE
EMRE FENERBAHÇE'DE