Advert

ANTARTİKA'DAN TUZLA'YA

Tuzla Bilim buluşmalarının bu ayki konuğu Antarktika'da ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıran Bilim kadını Doç. Dr. Burcu Özsoy oldu.

ANTARTİKA'DAN TUZLA'YA
Bu içerik 2438 kez okundu.

 

Tuzla Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencilerini dünyanın farklı ülkelerinde kendi alanlarında önemli yerlere gelmiş bilim insanlarıyla buluşturmaya devam ediyor.

8.’si düzenlenen Tuzla Bilim Buluşmalarının bu ayki konuğu Antarktika'da ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıran Bilim kadını Doç. Dr. Burcu Özsoy, Kaptan Özgün Oktar ve Kaptan Sinan Yirmibeşoğlu oldu.

Doç. Dr. Özsoy, Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uhdesinde Antarktika’da Türkiye Bilimsel Araştırma Üssünün kurulması için çalışmalarını sürdüren 9 kişilik ekibin başında bulunan bir Türk bilim kadınıdır.

Programda açılış konuşmasını yapan Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu; “Türkiye’de ve dünyada en güzel örneklerin, başarı biyografilerinin öğrencilerimizle buluşması ve sohbet etmesi, çocuklarımızın geleceği ve eğitimde başarılı olmaları için çok önemli olduğunu düşünüyoruz''dedi.

Alireisoğlu''Bugünde başarılı bir biyografi ile karşı karşıyayız. Öğrencilerin gelecek yaşamları ve ufukları için ilham verici bir sohbet olacağını inanıyoruz. Türkiye’de ilk Kutup Bilim Evinin Tuzla’da açılması öğrencilerimiz için önemli bir imkândır. Bilimsel bakış açısı ve desteğiyle bu imkânı sunan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’ya teşekkür ederim.” dedi.

Antartika dönüşü sonrasında öğrencilerle ilk buluşmasını yapan Doç Dr. Burcu Özsoy “ Türkiye’nin Antartika’ya girişi Tuzla’dan başladı. Tuzla Belediyesi ile birlikte Türkiye’nin ilk Kutup Bilim Evini açtık. Şimdide öğrencilerimizle Antartika’ya yaptığımız yolculuk ve bilimsel çalışmaları konuşacağız. Beni en çok heyecanlandıran duygu öğrencilerin karşısında sunum yapmak ve onların gözlerinde parlayan ışığı görmektir.''ifadelerini kullandı.

Özsoy sözlerini ''Bu sebeple sürekli öğrencilerin içinde olmak için gönüllü olarak birçok çalışmaya katılıyorum. Bana da bu gün burada sizlerle buluşma fırsatını veren Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu’na teşekkür ederim” diyerek tamamladı.

Programa Tuzla İlçesindeki Okul Müdürleri,öğretmenler,  öğrenciler, eğitim yöneticileri katıldı.

Öğrencilerin sorularını cevaplayan Doç Dr. Burcu Özsoy öğrenciler ile fotoğraf çektirdi. Program hediye takdimiyle son buldu.

HABER.TUZLAPRESS GAZETESİ

Haber.Gamze MUTLU

 

tuzla tuzla ilçe milli eğitim müdürlüğü tuzla son dakika ahmet alireisoğlu burcu özsoy
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ