Advert

İSTANBUL'DA YILDIRIM TUZLA'DA YAZICI

T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tuzla'dan Türkiye'ye seslendi...

İSTANBUL'DA YILDIRIM TUZLA'DA YAZICI
Bu içerik 1332 kez okundu.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Tuzlalılarla bir araya geldi. Tuzla İçmeler Meydanı'nda binlerce Tuzlalının akın ettiği muhteşem bir kalabalık vardı.

AK Parti'nin İstanbul çıkarmasında AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan, AK Parti MKYK Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Tuzla'daki mitingin ağır toplarıydı.

 

 

 

 

Binlerce Tuzlalı muhteşem bir kalabalık ile Başkan Erdoğan'ı beklerken sahneye ilk önce AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak çıktı. Durak, yaptığı konuşmanın ardından sözlerini "Cumhurbaşkanımıza bir söz verdik, Tuzla'da İstanbul'un rekorunu kıracağız." diyerek tamamladı.

Tuzlalıların büyük alkışları ile Tuzla'nın vizyon başkanı Dr. Şadi Yazıcı, kurulan platformda, 10 senede Tuzla'da yapılanları barkovizyon gösterisi ile anlatırken, "Sizlere hizmet imkanını veren Rabbime şükürler olsun. Bu yaptıklarımızın hepsini hep beraber yaptık, bundan sonrasını da inşallah beraber yapacağız." dedi.

Sırasıyla Ulaştırma Bakanı Turhan, Genel Başkan Yardımcısı Kandemir, İstanbul Milletvekili Kurtulmuş vatandaşlara seslendi ve sahneye büyük alkışlar ile AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım çıktı. "Komşularım hoş geldiniz, Tuzlalılar burası benim evim." diyerek başladığı konuşmasına "Tuzla'da Dr. Şadi Yazıcı ile devam edecek miyiz?" sorusunu halka sordu.

Büyük bir evetin ardından "Beni de unutmayın." diyen Yıldırım, konuşmasında "Başkan Erdoğan, miting alanına girdi. Milletin adamı geldi." diyerek "Hoş geldiniz Cumhurbaşkanım" sözleriyle Tuzlalılara teşekkür ederek sahneden indi.

BİZİMKİSİ BİR AŞK HİKAYESİ

Ve Tuzlalıların heyecanla beklediği, bayrakların dalgalandığı sırada "Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi" şarkısı ile Başkan Recep Tayyip Erdoğan, platforma geldi.

Bir Aşk Hikayesi şarkısını vatandaşlar ile beraber söyleyen Erdoğan, Tuzlalıların büyük ilgisine ve kalabalığa teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sahnede sol tarafına da Tuzla Belediye Başkanı ve AK Parti Tuzla Belediye Başkan Adayı Dr. Şadi Yazıcı'yı da alarak Tuzlalılara seslendi.

''Bugün İstanbul'da 8 ilçede mitingim var. Tuzla'dan Pendik'e geçeceğim. Sözlerimin hemen başında 24 Haziran Seçimleri'nde şahsıma vermiş olduğunuz destek için teşekkür ediyorum. Nasıl size son 25 senede mahcup olmamışsak bundan sonra da olmayacağız. Tayyip kardeşinizi iyi tanımışsınızdır.''

SİYASET CESARET VE FEDAKARLIK GEREKTİRİR

Biz uzaydan gelmedik, gökten zembille de inmedik. İçinizden biri olarak geldik. Tuzla, Kartal ne hale geldi; yeniden inşa ettik. CHP’nin Tuzla’yı ne hale getirdiğini bilirsiniz, biz görevi devraldıktan sonra Tuzla hamdolsun ne duruma geldi. Yeniden adeta biz buraları ihya ettik, inşa ettik. Unutmayın cumhurbaşkanının yanında olduğu bir büyükşehir belediyesi güçlü olur. Sizlerle birlikte bu yolda emin adımlarla yürümemiz lazım. Cumhur destek verirse Cumhurbaşkanı da ülkesini en güzel şekilde yönetir.

Biz evine helal rızık götürmek için ter döken emekçimizin, esnafımızın istihdam sağlayan girişimcilerimizin cumhurbaşkanıyız. Biz sadece şahsımıza oy verenlerin cumhurbaşkanı değiliz.

VERDİĞİMİZ MESAJLARI NE OLUR DİKKATE ALIN

Bugün Ankara’da maalesef 5 kardeşimiz yanarak öldü, 11 kardeşimiz de yaralandı. Allah rahmet eylesin, maalesef metruk denilebilecek noktada, gelip orası boş diye buraya yerleşen vatandaşlarımız böyle bir durumla karşı karşıya kaldı, onun için bize destek vermeniz lazım. Onun için bizim verdiğimiz mesajları ne olur, dikkate alın. Benim insanım modern bir yaşam tarzına ulaşsın. Onun için bu kentsel dönüşüm çok önemli. Kimseyi ayırmayacak kimseyi dışlamayacak ebedi kardeşliğimize sıkı sıkıya sarılarak 82 milyon kardeşimizin her birinin huzuru için gayret göstereceğiz.

Karanlık listeler var. Kandil'den, Pensilvanya'dan gelen talimatlar var. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Gizli saklı taraf kalmadı. İşi belediye başkan adaylarını tehdit etmeye kadar götürdüler. Mesele hangi şehirden olup olmadığın değil adam olup olmadığın önemli.

"BU İŞ ÖYLE KOLAY DEĞİL"

''Sen Trabzonluyum diyerek benim Trabzonlu hemşehrilerimi mi aldatacaksın? Burada mesele hangi şehirden olup olmadığın değil adam olup olmadığın önemli. Bizim adayımız Başbakanlık da yaptı ardından TBMM Başkanlığı'na getirdik. ''

''İstanbul'a sıradan birisi olmaz dedik. 'Binali Bey gel seni büyükşehir belediye başkanı yapacağız' dedik. Rastgele kişilerle bu iş yürütülmez. Burası İstanbul...  Burada kalite, vasıf, dünyayı tanımak önemli. Binali kardeşim dünyayı tanıyor. Bay Ekrem sen neresini tanıyorsun? Bu iş öyle kolay değil. Sadece yarınımız var. ''

CUMHUR GÜÇLÜ OLURSA CUMHURBAŞKANI DA GÜÇLÜ OLUR

Türkiye'yi büyütmeyi kararlılıkla sürdüreceğiz. 25 senedir yaptığımız gibi İstanbul'u da büyütmeye beraber devam edeceğiz. 

Unutmayın, cumhur güçlü olursa Cumhurbaşkanı da güçlü olur. Unutmayın, Cumhurbaşkanının yanında olduğu bir büyükşehir belediyesi, ilçe belediyeleri onlar da güçlü olur. Türkiye'nin, Türk milletinin Cumhurbaşkanı olarak büyük bir hassasiyetle yolumuza devam edeceğiz. Kimseyi ayırmayacak, kimseyi dışlamayacak, ebedi kardeşliğimize sıkı sıkıya sarılarak 82 milyonun her bir ferdinin huzuru için gayret göstereceğiz.

3 YENİ OTOGARDAN BİRİ DE TUZLA'DA OLACAK

''Son 17 yıldır İstanbul'a 255 katrilyon lira yatırım yaptık. 40 yıldır hep eserlerimizle konuştuk. Tuzla'ya ülkemizin ilaç ve aşıda dışa bağımlılığını azaltacak bir biyoteknoloji vadisi kuruyoruz. Sağlık, çevre, gıda, tarım, hayvancılık, tekstil, ve metalurji gibi birçok alanı kapsayan 500 girişimcinin üretim yapacağı vadi yeni nesil bir üretim üssü olacak. Anadolu Yakası gıda merkezini Tuzla sınırları içinde hayata geçiriyoruz. İstanbul'a yapacağımız 3 yeni otogardan biri de Tuzla'da olacak''.

Erdoğan, Türkiye'yi büyütmeyi, güçlendirmeyi kararlılıkla sürdüreceklerini, İstanbul'un sorunlarını, sıkıntılarını çözmeye devam edeceklerini ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"25 yıl öncesine gidelim. Aramızdaki gençler, 25 yıl önce Tuzla ne durumdaydı bilmezler. Çöp, çukur, çamur, bilirler mi? Kim vardı o zaman? CHP vardı. CHP'nin, Tuzla'yı, Pendik'i, Kartal'ı, Maltepe'yi ne hale getirdiğini bilmezler. Biz görevi devraldıktan sonra Tuzla, Pendik, Kartal ne duruma geldi, yeniden biz buraları ihya ettik, inşa ettik. Unutmayın, cumhur güçlü olursa Cumhurbaşkanı da güçlü olur.'' 

İSTANBUL'DA YILDIRIM TUZLA'DA YAZICI

''Unutmayın, Cumhurbaşkanının yanında olduğu bir büyükşehir belediyesi, ilçe belediyeleri onlar da güçlü olur. 4,5 sene bu kardeşiniz, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı mı? Binali kardeşim İstanbul'a büyükşehir belediye başkanı olduğu, Şadi kardeşim Tuzla'da belediye başkanlığını devam ettirdiği takdirde, üçlü olarak el ele vereceğiz ve Tuzla'yı da, İstanbulumuzu da çok daha ilerilere taşıyacağız."

"Biz, 82 milyonun Cumhurbaşkanıyız" sözleriyle "Cuma namazı da var, sizlerden müsade istiyorum." diyen Erdoğan, bu arada miting alanındaki resmini görünce "O zaman gençmişiz" ifadelerinin ardından Tuzlalılara çay ikram ederek programını bitirdi.

Uzun süre Tuzlalıların alkışları ile sahnede kalan ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ile AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak'ı yanına alan Erdoğan, halkı selamlayarak Tuzla'dan ayrıldı.

HABER: TUZLAPRESS GAZETESİ

HABER: BEKİR KAYA

 

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EMRE BELÖZOĞLU ŞOKU !
EMRE BELÖZOĞLU ŞOKU !
MİLLİLER FRANSA MAÇI HAZIRLIKLARINA BAŞLADI
MİLLİLER FRANSA MAÇI HAZIRLIKLARINA BAŞLADI