Advert

TAYYİP OLÇOK'TA POLİSE SEVGİ

Tuzla Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu'nda düzenlenen programla Polis Haftası kutlandı...

TAYYİP OLÇOK'TA POLİSE SEVGİ
Bu içerik 1684 kez okundu.

Türk Polis Teşkilatı'nın 174. yılı İlçemiz Tuzla'da Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu'nda bugün düzenlenen programla kutlandı.

Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin sahneye koyduğu gösteriler ile düzenlenen programa Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Tuzla İlçe Emniyet Müdürü Müslüm Kahraman, Emniyet Teşkilatı'nın Amirleri ve Polisleri, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Özcan, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Aydın Bora ve veliler katıldı.

Okul Müdürü Yılmaz Ünlütürk, yaptığı açılış konuşmasında Türk polisinin 174. kuruluş yıldönümünü kutlarken programa katılan protokole teşekkür etti.

Tuzla İlçe Emniyet Müdürü Müslüm Kahraman, yaptığı konuşmada 1988 yılında bu teşkilata girdiğini aradan geçen uzun yıllardan vatanı ve milleti için polisin çalışarak görev yaptığını, tek dertlerinin huzur, adalet ve güveni sağlamak olduğunu belirtti. Konuşmasında Kahraman, "Şimdi önümde genç polis arkadaşlarımı görüyorum, bir arka sırada geleceğin bu görevi yapacak gençlerini görüyorum, bulunduğumuz yerde okulun ismini taşıyan rahmetli kardeşimizi ve babasını iyi tanırdım." dedi.

Tuzla İlçe Emniyet Müdürü Müslüm Kahraman, "15 Temmuz'da bu vatana, milletimize hain saldırıda bulunan alçaklar bir çok arkadaşımızı şehit ettiler. Burada aklıma ilk gelen; beraber okuduğum, Beşiktaş'ta hain saldırıda şehit olan Vefa Karakurdu, yine Ankara Gölbaşı'nda Özel Harekat'ta görev yapan ve şehit olan arkadaşım Ufuk Baysan geliyor. Onları ve tüm şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyorum. Bu günlerin bizim için önemi büyük böyle günlerde bizler mutlu oluyoruz" dedi.

Kahraman, "Bu uzun yıllar içerisinde hayatımızda çok olaylar gördük, çok farklı insanlar tanıdık, mutluluklar gördük, bu hayat böyle sürecek. Vatanımıza, milletimize, bayrağımıza sahip çıkmak istiyorsak çalışmaktan başka çaremiz yok. Her zaman dediğim gibi; hayat yaşanarak öğrenilir, öğrencilerimizin birinci görevi; annelerine sevgi ve saygılı birer evlat olmak, her şeyden önce ahlaklı bir birey olmak, ondan sonraki göreviniz de çalışmak olacaktır. Toplumumuzda biz bu konuları aştıktan sonra, inanın bu genç nüfusuyla bu coğrafyada Türkiye Cumhuriyeti'nin önünde duracak hiç bir güç, kuvvet yoktur." dedi.

Kahraman, "Bu programı düzenleyen, bizleri burada misafir eden, başta okul müdürümüze ve öğrencilerimize şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ediyorum. Tüm Polis Teşkilatımızı'nda Polis Haftası'nı kutluyorum" diyerek sözlerini bitirdi.

Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Polis Haftası dolayısı ile yaptığı konuşmada "Başta İlçe Emniyet Müdürümüz olmak üzere Tuzla'da görev yapan polislerimiz ve Türk Polis Teşkilatı'nın 174. yılını kutluyorum bu kutsal görevi yerine getiren vatanı, milleti ve bayrağı için gecesini gündüzüne katarak görev yapan arkadaşlarımız ile gurur duyuyorum" dedi.

Kaymakam Akça, "Türk polisi deyince aklınıza ne geliyor?" diye sordu. Salonda bulunan minikler, parmaklarını kaldırarak Akça'ya "Vatan, Millet, Bayrak" cevabını verdiler. Akça, "Bu söylediklerinizin hepsi doğru. Aferin çocuklar. Ben de aklıma geleni söyleyeyim. Benim aklıma akşam başımı yastığa koyduğumda rahat uyuduğum geliyor yine sabah kalkıp sokağa çıktığımda eğer güvenli, huzurlu yürüyebiliyorsam aklıma Türk polisi geliyor. O yüzden güvenlik ve huzur kavramlarının önemini unutmamalıyız." dedi.

Tuzla Kaymakamı Ali Akça, konuşmasında "Abraham Maslow, kendini gerçekleştiren insanı tanımlarken insanlara yönelik ihtiyaçlar hiyerarşisi diye bir kavram geliştirmiştir. Öncelikli ihtiyaç fizyolojik ihtiyaçlardır. Nefes almaya, havaya, suya, yemeğe ihtiyacımız var ama her şeyden önemlisi önce güven ve barınmadır." sözlerinin ardından "Başta ilçe emniyet müdürümüz olmak üzere tüm Polis Teşkilatı'mızın 174. kuruluş haftasını can-ı gönülden kutluyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet dileyerek, minnet ve şükranlarımı sunuyorum." diyerek konuşmasını bitirdi.

Salonda bulunan minik bir kızımız, Kaymakam Akça'nın yanına gelerek kendisine polis rozeti taktı.

Program, Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin gösterileri ve barkovizyonda sunumlarıyla devam ederken öğrencilerin bahçede oluşturdukları Türk Polisi koreografisi büyük alkış aldı.

Program sonunda Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Yılmaz Ünlütürk'e kendilerine hazırlanan bu güzel program için Tuzla İlçe Emniyet Müdürü Müslüm Kahraman tarafından çiçek hediye edildi.

Ayrıca programda, Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri polis abilerine Polis Haftası dolayısıyla polis rozeti taktı.

HABER: TUZLAPRESS GAZETESİ

CAN AHMET AYDIN

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ