Advert

3 İL BAŞKANI GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

31.Mart yerel seçimleri sonrasında AK Parti'nin 3 il başkanı istifa etti.

3 İL BAŞKANI GÖREVİNDEN İSTİFA  ETTİ
Bu içerik 1099 kez okundu.

31.Mart yerel seçimleri sonrasında AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül,Çankırı İl Başkanı Celal Kaman ve Karaman İl Başkanı Mehmet Et İl Başkanlığı görevlerinden istiifa etti.

İZMİR AYDIN ŞENGÜL 

İzmir İl Başkanı Şengül '' “Eleştiri yapanlar var onlara da bir şey demiyorum. Başarılı mı başarısız mıyız onu kamuoyuna bırakıyorum. Başarı varsa herkesin olsun. Başarısızlık varsa benimdir. Zor bir süreçte böyle bir görev yaptım. Hakkınızı helal edin. İzmir'i güzel günler bekliyor” dedi.

Sayın Cumhurbaşkanımız İzmir'den çok da umutsuz değil. İstifamı verdikten sonra kendisiyle görüştüm. Başlangıcı ben yapıyorum bu revizyonun devamı gelecek. Allah bizi nefsimizden ve egomuzdan korusun."diyen ve hiç bir beklenti içerisinde olmadığının altını çizen Şengül, “Aktif siyaset istemiyorum. Bundan sonra çocuklarıma daha fazla zaman ayıracağım. Kendi özel işime döneceğim” ifadelerini kullandı.

AK Parti İzmir İl Başkanlığına Cumhurbaşaknı Recep Tayyip Erdoğan Tarafından İzmir eski Milletvekili ve YDK üyesi Kerem Ali Sürekli İzmir İl Başkanı olarak atandı.

Ak Partili Şengül: Cumhur İttifakının tamamen dağılması söz konusu olamaz

ÇANKIRI CELAL KAMAN 

Çankırı İl Başkanı Celal Kaman ise ''Görev almaya başladığım ilk gün nasılsa bugün de partime, davama, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a sadakatimin, bağlılığımın ve bu dava uğruna yaptığımız fedakarlıkların sorgulanması hakkını hiç kimsede görmüyorum" ifadelerini kullandı.

Davalarının nöbet değişimleriyle bugüne kadar geldiğini, bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğine işaret eden Kaman, "Ben de bu nöbet değişimlerinin bir neferi olarak dün itibarıyla görevimden istifa etmiş bulunuyorum. Doğruya 'doğru', yanlışa 'yanlış' dediğimizde bizleri yanlış anlayarak kırılan, incinen tüm hemşehrilerimizden helallik isterken, bundan sonra da hiçbir şekilde doğruya 'doğru', yanlışa 'yanlış' demekten vazgeçmeyeceğimi belirtmek isterim" dedi.

celal kaman.jpg

KARAMAN MEHMET ER

31 Mart mahalli idareler seçimlerinde Karaman Belediye Başkanlığını MHP'ye kaptıran AKP'de, bir buçuk yıldır il başkanlığı görevini sürdürmekte olan Mehmet Er’in istifa ettiği açıklandı.

İstifa metni Karaman AKP İl Başkanlığı'nın sosyal medya hesabından yayımlandı.  Açıklamada “Görmüş olduğum lüzum üzerine 16.04.2019 Salı günü Karaman AK Parti İl Başkanlığı görevimden istifa etmiş bulunmaktayım. Davamızın bir neferi olarak her daim hizmet etmeye devam edeceğim. Tüm Karamanlı hemşehrilerime ve Kamuoyuna saygıyla duyrulur. Mehmet Er” ifadelerine yer verildi.

AKP Karaman il başkanı Mehmet Er istifa etti

HABER .TUZLAPRESS GAZETESİ

 

 

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CÜNEYT ÇAKIR'A GÖREV
CÜNEYT ÇAKIR'A GÖREV
TRABZONSPOR 1 PUANLA BAŞLADI
TRABZONSPOR 1 PUANLA BAŞLADI