Advert

TUZLA'NIN YILDIZLARI

Geleneksel hale gelen “Tuzla’nın Yıldızlarına Altın Yağmuru”bugün gerçekleşti.

TUZLA'NIN YILDIZLARI
Bu içerik 1141 kez okundu.

Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonunda, “Tuzla’nın Yıldızlarına Altın Yağmuru” programında uluslararası, ulusal ve il düzeyinde yapılan kültür, sanat, spor, bilgi ve beceri yarışmalarında derece alan Tuzlalı öğrenciler, 143 altın ile ödüllendirildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü; Ahmet Aliresioğlu “Her yıl yaptığımız gibi bu yılda sportif, kültürel, sanatsal ve bilimsel alanda yeteneklerini ortaya koyan başarılı öğrencilerimizi ödüllendiriyoruz. Bunun ilçemizdeki genel başarı oranını yükselttiğini her yıl görüyoruz. Çocukların başarı hikâyeleri burada güçlendiriliyor. Bu anlamda eğitim camiasına, okullara, öğrencilerimizin geleceklerine çok güçlü bir dokunuş, güçlü bir katkı sağlıyor. Emeği geçen bütün öğretmen arkadaşlarımızı ve başarılı öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Eğitimciler olarak, bütün öğretmenler adına bunun çok değerli bir katkı sunduğunu ifade etmek istiyorum. Başta katılımları için kaymakamımıza, güçlü desteği için belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Programa katılan Tuzla Belediye Başkanı Dr.Şadi Yazıcı'yı vekaleten programa katılan Başkan yardımcısı Turgut Özcan '' Altın Yağmuru olarak başladığımız bu projede; öğrencilerimizde aslında var olan potansiyeli ve yeteneği ortaya çıkararak, ürüne dönüştürdüğünü gördük. Tuzla’nın “Eğitim Şehri” olarak markalaşmasına katkı sunan her türlü çalışmayı destekliyoruz. Bu anlamda bu çalışmaları yapan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum''dedi

Törene katılan Tuzla Kaymakamı Ali Akça; “Sevgili çocuklar! Bugünün yıldızı sizlersiniz, bugün sizi buraya getiren çalışmalarınız ve gayretinizdir. İnsanın ancak çalıştığının karşılığı vardır. Bu gün burada çalışmalarınızın karşılığını alacaksınız. Hayatınız boyunca çalışın, üretin. Sizler geleceğin ikbal ışığısınız. Kendinizin ne kadar değerli olduğunu bilip ona göre çalışın. Geleneksel hale gelen Yıldızlara Altın Yağmuru programında emeği geçenlere çok teşekkür ederim” dedi.

Yine Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Misafirim Öğretmenim", “ İki Tuzla Kardeşliği” ve “İyilikte Yarışan Sınıflar” projelerinde başarılı olan okul müdürlerine de çeşitli hediyeler verildi.

“Tuzla’nın Yıldızlarına Altın Yağmuru” programındaOkul Müdürleride plaketlerini alırken öğrencileri ile gurur duymanın da sevincini ayrı yaşadı.

Törene ayrıca  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Harun Tüysüz,Tuzla ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hacı Osman Yırtıcı,Aydın Bora,Adnan Sarıyıldız, Tuzla İlçe Spor Müdürü Tolga Demir, Tuzla Tapu Müdürü Mesut Mencik, Tuzla İmam Hatip Platformu Başkanı Mustafa Selvitopi, TİHMENDER Başkanı Ekrem Erdem, MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer ,Okul Müdürleri ve  veliler katıldı.

 

Program Başarılı öğencilere verilen Altınların ardından toplu resim çekimi ile sona erdi .

HABER.TUZLAPRESS GAZETESİ

 

tuzla belediyesi tuzla ilçe milli eğitim müdürlüğü tuzla kaymakamlığı istanbul il milli eğitim müdürlüğü ahmet alireisoğlu dr.şadi yazıcı ali akça tuzla tuzla eğitim
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ