Advert

ERDOĞAN'DAN FLAŞ AÇIKLAMALAR

MÜSİAD 25. Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin YSK'yı tehditleriyle ilgili olarak "Yüksek Seçim Kurulu'nun Sayın Başkanı kendilerine yapılan tehdit karşısında şu ana kadar niçin acaba bir yazılı açıklama yapmak suretiyle, 'Siz nasıl olur da bizi tehdit edersiniz?' demiyor?" açıklamasında bulundu..

ERDOĞAN'DAN FLAŞ AÇIKLAMALAR
Bu içerik 383 kez okundu.

Başkan , MÜSİAD 25. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

15 Temmuz'da beraberce dayanışma içerisinde verilen mücadele asla unutulamaz. MÜSİAD tam anlamıyla bir amiral gemisi misyonu üstleniyor. Milli serveti ne ladar büyütürsek, ülkemizin her bir ferdi o derecede fayda elde edecektir. Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması konusunda MÜSİAD'ın çalışmalarını daha da yaygınlaştırmasına ihtiyacımız vardır. Bir asır önce adeta tüm dünyanın üzerimize geldiği bir dönemde kendimize yeni bir devlet kurarak ümitlerimiz yeniden. Ekonomide attığımız adımlarla hem milletimizi zenginleştirdik hem de devletimizi güçlendirdik. Dünyanın neresine gidersek gidelim, sırf Türk olduğumuz için sırf Türkiye'den geldiğimiz için bizi el üstünde tutan insanlarla karşılaşıyoruz. Biz hiçbir zaman milletin iradesinin üzerinde bir irade tanımadık, tanımayacağız.

İSTANBUL'DA OYUN VAR, YOLSUZLUKLAR VAR?

Buradan bir kez daha ilan ediyorum. Biz hiçbir zaman milletin iradesinin üzerinde bir irade tanımadık, tanımayacağız. Milletin iradesine sahip çıkmak için seçim sonuçlarını yakından takip ediyoruz. Usulsüzlüklerle, yolsuzluklarla hukuksuzluklarla 31 Mart'ı kurban etmek istemiyoruz. 'da oyun var, yolsuzluklar var.

YSK BAŞKANI NEDEN AÇIKLAMA YAPMIYOR?

Ana muhalefetin birkaç temsilcisi ne diyorlar? kime diyorlar? YSK'ya. "Kızılay'a çıkamazsın" diyorlar. Tehdit ediyorlar. Değerli arkadaşlar, anayasanın 138'inci maddesine bu tamamen aykırıdır. Bırakın bu şekilde bir uyarıyı, imada dahi bulunamazsınız der 138'inci madde. Ben de burada bir şeye üzülüyorum. Şu anda YSK'nın sayın Başkanı kendilerine yapılan bu tehdit karşısında şu ana kadar niçin acaba yazılı açıklama yapmak suretiyle, siz nasıl olur da bizi tehdit edersiniz demiyor.

ŞAİBENİN KALDIRILMASI YSK'YI AKLAYACAKTIR

İstanbul'da bindelerle oynana bir oyun, yolsuzluklar var. Halkımın oyunu takip etmek onun sonucunu kovalamak durumundayım. 13 bine kadar oylar düşüyorsa burada bir yolsuzluğun olduğu apaçık ortadayken bunu kovalamayalım mı? Vatandaşım bana bu seçim yenilenmeli diyor. Dünyanın birçok yerinde yarım puanla olduğu yerlerde bile seçimler yenilenmiştir. Bakın biz Ankara'da itiraz yapmadık. İstanbul'da hileler ve yolsuzluklar var. Burası ilçe değil, belde değil. bugüne kadar hiç konuşmadım ama artık yetti. Burada bir şaibe var, bu açık ortada. Yolsuzluk var. Gidelim millete milli irade nasıl bir karar veriyorsa başımız gözümüz üstüne deriz onu kabulleniriz. Ortada bir şaibe, yolsuzluk var. Bunun ortadan kaldırılması hem YSK'yı aklayacaktır hem de milletin gönlü ferah hale gelecektir. İstanbullu zaten 39 ilçenin 25 tanesini bize vermiş.

Beyefendi hak hukuk adalet diyor. İstediğiniz şeyler size sunulunca mı hak hukuk adalet olacak. Şimdi biz burada YSK'nın vereceği kararı bekliyoruz. Bütün belgeler, bilgiler kendilerine teslim edildi. Temenni ediyorum ki, adil bir karar bekliyoruz. Biz sadece milletin emanetine sahip çıkmanın çabası içindeyiz.

Bu mesele bir beka meselesidir. Kandil'den nasıl talimatların verildiğini gördünüz, izlediniz. Daha şimdi bile söyledikleri ne, Kürdistani heyetlerimiz kazandı diyor. Bu kadar her şey açık ortada. Böyle bir beka meselesi ortadayken buna sesimizi çıkarmayacak mıyız? Öyle kolay kabul edilebilir bir şey değil.

CUMHUR İTTİFAKI'NI BOZAMAYACAKSINIZ

Önümüzde yaklaşık 4 yıllık icraat dönemi var. Türkiye ortak paydası altında birliğimizi güçlendirerek önümüzdeki dönemi en verimli şekilde değerlendirmekte kararlıyız. Cumhur İttifakı üzerinde spekülasyona girmek isteyenlere sesleniyorum; boşuna uğraşmayın. Siz bizim ittifakımızı bozamayacaksınız. Biz Cumhur İttifakı olarak el ele vererek aynı kararlılıkla yolumuza devem edeceğiz. Yapısal reformların hazırlıklarını hızla yapıyoruz. Yatırım, üretim, ihracat istihdam konusunda hızlı sonuçlar alacak formüller üzerinde duruyoruz.

KURDA YIKICI PATLAMALARA İZİN VERMEYECEĞİZ

Kur üzerinden ekonomimizi çökertme hesapları devam etse de artık kontrol bizim üzerimizde. Küçük iniş çıkışlar elbette olacaktır. Ama yıkıcı patlamalara izin vermeyeceğiz. Enflasyonda üretici fiyatlarını da dizginmeye başladık. Çarşıdaki, pazardaki sıkıntıları biliyoruz.

MÜSİAD ÜYELERİ EN AZ 2-3 İSTİHDAM YAPMALI

MÜSİAD olarak bizim üye sayımız kadar 11 bine yakın. MÜSİAD'ın en az her üyesi 2 veya 3 tane istihdam yapması lazım. Sizin birilerine örnek olmanız lazım.

https://www.ahaber.com.tr/gundem/2019/05/04/son-dakika-baskan-erdogandan-flas-aciklamalar

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GAZİŞEHİR GAZİANTEPSPOR MAÇINA BÜYÜK İLGİ !
GAZİŞEHİR GAZİANTEPSPOR MAÇINA BÜYÜK İLGİ !
ŞENOL GÜNEŞ'TEN FLAŞ AÇIKLAMA !
ŞENOL GÜNEŞ'TEN FLAŞ AÇIKLAMA !