Advert

BUGÜN ORUÇ SAAT KAÇTA AÇILACAK?

Ramazan ayının 3. gününe merhaba dedik. Milyonlar Müslüman sahura kalkıp niyetini ederek orucunu tutmaya başladı. Sabah saatlerinden itibaren iftar vakitleri araştırılmaya bailadı. Sıkça sorulan soru: "Bugün oruç saat kaçta açılacak?"

BUGÜN ORUÇ SAAT KAÇTA AÇILACAK?
Bu içerik 331 kez okundu.

İslam alemi ramazan ayının heyecanını yaşamaya devam ediyor. Maneviyetın en üst düzeye çıktığı bu günlerde nefsini köreltip oruç tutan müminler 3. gününe girdiler. Sabah saatinde itibaren iftar vakitleri yavaş yavaş aratılmaya başlandı. Akşam saatlerine doğru aramalar iyice hızlanacak. İşte il il iftar vakitleri...

İFTAR SAAT KAÇTA?

Bugün akşam ezanı sonrası oruç tutan müminler iftar yapacaklar. İstanbul'da iftar 20.14'te, Ankara'da 19,56'da, İzmir'de 20.16'da yapılacak. Diğer illerdeki iftar saatini incelemek için aşağıdaki linke tıklayınız.

İL İL İFTAR SAATİ

İFTAR DUASI

“Allah'ım! Senin için oruç tuttum, sana inandım, sana dayandım, senin verdiğin rızkla orucumu açtım. Yarının orucuna da niyet ettim, benim geçmiş ve gelecek günahlarımı bağışla.””Allah'ım! Bu günde oruç tutup ibadete durmam için bana yardımcı ol; bu günün sürçme ve günahlarından beni uzaklaştır; bu günde sürekli olarak seni zikretmeği bana nasip eyle; tevfikinle ey yolunu şaşanları hidayet eden!””Allah'ım! Bu günde bana huşu ehlinin itaatini nasip eyle; mütevazı insanlar gibi dönüş yapıp tövbe etmemle göğsümü genişlet; imanınla, ey korkanların imanı ve güveni!””Allah'ım! Bu günde beni hoşnutluğuna götürecek bir kılavuz kıl bana; bu gün Şeytan'ı bana ulaştıracak hiçbir yol bırakma; benim yerleşeceğim ve rahat edeceğim yeri cennet kıl; ey arayanların hacetlerini yerine getiren Rabbim.”

RAMAZAN AYINDA NELER YAPILIR?

Ramazan ayı birçok güzel amelin yapılacağı, Allah'ın rızasının kazanılacağı bir mevsim. Bu ayda Hz. Muhammed’in (S.A.V) müjdelediği birçok hayrın ve Salih amelin işleneceği günler var. İşte onlardan bir kaçı:

* Oruç tutmak

 
 
Videoyu Oynat

* Geceleri Peygamber Efendimiz'in sav sünneti olan teravih namazını kılmak

* Kur'an okumak

* Namazları cemaatle kılmak

* Sahur yapmak

* İftar ettirmek

* Kadir Gecesini aramak

* Sabretmek

* İhsan ve ikramda bulunmak

* Tövbe etmek

* Cenneti istemek

* Çokça Kelime-i Tevhid söylemek

* Ramazan umresi yapmak

* Açları doyurmak

https://www.posta.com.tr/bugun-oruc-saat-kacta-acilacak-aksam-ezani-saat-kacta-il-il-iftar-vakti-2151756

TUZLAPRESS LOGO(2052).jpg (421×92)

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ