Advert

ÇAVUŞOĞLU'NDAN ÖNEMLİ S-400 AÇIKLAMASI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından gerçekleştirilen Türkiye Bursları Türkiye Söyleşileri Programında öğrencilere hitap etti. Rusya'nın S-400 alımına ilişkin konuşan Çavuşoğlu, "Şu anda erteleme veya durdurma söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

ÇAVUŞOĞLU'NDAN ÖNEMLİ S-400 AÇIKLAMASI
Bu içerik 328 kez okundu.

İşte Çavuşoğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar;

- Gittiğimiz her ülkede Türkiye'de eğitim görmek için çok büyük ilgi olduğunu görüyoruz.

- Girişimci dış politikamızı önümüzdeki süreçte yoğunlaştırarak devam edeceğiz. 

- Önümüzdeki süreçte çok aktif olacağız.

- Bugün Türkiye'deki açılım politikaları artık ortaklık politikalarına dönüşmüştür. 

- Türkiye çok taraflılığı savunuyor. 

 
 
Videoyu Oynat

Rusya ile S-400 anlaşması

Şu anda erteleme  veya durdurma söz konusu değil. Komisyon kurulması konusunda ABD ile görüş alışverişimiz devam ediyor. Biz böyle çalışma grubu olacaksa ön şartsız başlatmak isteriz ve biz bu konuda kendimize güveniyoruz bu nedenle yapıcı bir teklifte bulunduk. ABD yapıcı ve iyi niyetliyse teklifimizi kabul eder.

Putin-Erdoğan telefon görüşmesi

Sayın Cumhurbaşkanımız Putin ile görüştü ben de odadayıdım. İdlib'de çalışma grubunun gerçekleşmesi konusunda iki lider de mutabık kaldılar. Rejimin saldırgan tutumunun değişmesi lazım. Karşılıklı iddialar var bunun da masaya konup çalışma grubunda değerlendirilmesi gerekiyor. Bizim tarafımız bu konuda net. Rejimin saldırgan tutumu değişmeli bu kesin. Ayrıca gözlem noktalarımıza da saldırılar yok.

Kırgızistan büyükelçisi yeni geldi kendisine bu durumu aktardık ve ülkenin Dışişleri Bakanı ile de başbaşa konuştuk. Kıgızistan bizim için kardeş ülkedir. Bu kardeşliği bozmak için FETÖ'nün orada da çaba içinde olduğunu biliyoruz. Ancak yeni yönetimin FETÖ konusunda aldığı tedbirleri de memnuniyetle karşılıyoruz. 

Doğu Akdeniz'deki sondaj çalışmaları

Uluslararsı ilişkilerde herkes herkesle görüşür. Ermenistan ile Azerbaycan da görüşüyor. Biz de Kıbrıs'la görüşüyoruz. Önemli olan tutumdur. Bizler Türkiye'nin ve Kıbrıs Türklerinin haklarını savunacağız. Kıbrıs Rum tarafı, Kıbrıs Türk halklarının haklarını garanti altına almadan tek taraflı sondaj çalışmaları yürütüyor.

https://www.cnnturk.com/dunya/disisleri-bakani-mevlut-cavusoglundan-onemli-aciklamalar?utm_source=insider&utm_medium=web_push&utm_campaign=13.22_bakan_avuolu_s-400&webPushId=MzkzNTU%3D

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ