Advert

TRUMP'DAN SKANDAL KARAR

ABD Başkanı Donald Trump, yine çok tartışılacak bir karara imza attı. Trump, ulusal bir acil durum emri yayımlayarak, ABD yapımı dışında telekomünikasyon ekipmanı kullanımını yasakladı. Çıkartılan ulusal acil durum emrinin Çinli teknoloji devi Huawei'yi saf dışı bırakmak için yapıldığı düşünülüyor

TRUMP'DAN SKANDAL KARAR
Bu içerik 369 kez okundu.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders yaptığı yazılı açıklamada, Trump'ın, "Bilgi ve İletişim Teknolojileri ve Hizmetleri Tedarik Zincirini Koruma" başlıklı başkanlık kararnamesini imzaladığını bildirdi.

ÇOK TARTIŞILACAK KARAR!

Buna göre Trump'ın kararı, Amerikan firmalarının "ABD'ye ulusal güvenlik tehdidi teşkil eden" ülkelerden telekomünikasyon ekipmanları almasını engelleyecek.

ABD'nin telekomünikasyon ağını korumak amacıyla "ulusal acil durum" ilan eden Trump'ın bu adımının, kararnamede adı geçmese de öncelikle Çin'i hedef aldığı bildirildi.

HEDEFTEKİ FİRMA HUAWEI

Beyaz Saray yetkilileri doğrudan bir ülke veya firma ismi zikretmekten kaçınsada son yıllarda piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarla yüksek satış rakamlarına ulaşan Çinli teknoloji devi Huawei'yi hedef aldığı bildirildi.

 
TUZLAPRESS LOGO(2107).jpg (421×92)
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ