Advert

KOCA YÜREKLİ MİNİKLER

Tuzla Kaymakamı Ali Akça, koca yürekli minik kalpleri makamında ağırladı.

KOCA YÜREKLİ MİNİKLER
Bu içerik 995 kez okundu.

Tuzla Kaymakamlığı, eğitim kenti Tuzla'nın ilkokul öğrencilerini büyük kalplerindeki yaptıkları etkinlikle mutluluk yaşadı.

Tuzla Ord. Prof. Dr. Cahit Arf İlkokulu 3/A sınıfı öğrencileri, “Velimiz Sınıfımızda” projesi kapsamında dönem boyu her hafta bir veli, Çarşamba günleri etkinlik yapıp çocuklara farklı beceriler kazandıran etkinlikler gerçekleştirdiler. Öğrenciler yaptıkları etkinlikle küçük yüreklerde nasıl büyük bir kalp taşıdıklarını Tuzla'da örnek olarak gösterdiler.

Bu kapsamda bileklik yapmayı öğrenen çocuklarımız, birçok bileklik yaparak arkadaşlarına hediye ettiler. Bileklik yapmayı seven çocuklarımız bunu biraz daha ileri götürüp bu yaptıkları işi iyiliğe çevirmek amacıyla Şubat tatilinde daha çok bileklik ördüler ve okulda açılan stantta yardım amacıyla sattılar. Kendileri minik çocuklarımız kazanmış olduğu parayı Öğretmenleri Aysel Kazanç ile birlikte; ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırılması için Tuzla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na bağışlayarak ne kadar büyük kalpli olduklarını gösterdiler.

Tuzla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan aldıkları bağış makbuzuyla birlikte koca yürekli çocuklar, Tuzla Kaymakamı Ali Akça'yı ziyaret ettiler. Kaymakam Akça, minik koca yürekli çocukları makamında ağırlayarak onlarla sohbet etti.

Tuzla Kaymakamı Ali Akça, "Geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın düşünceli ve yardımsever davranışları beni son derece mutlu etti. Minik yavrularımızı, Okul Müdürü ve Öğretmenimizi göstermiş oldukları bu duyarlılıklarından dolayı tebrik ediyor ve kendilerine şükranlarımı sunuyorum.” dedi ve konuşmasını bir dilekle noktaladı. “Umarım bu kocaman yürekli evlatlarımız anne babalarının göz aydınlığı olurlar.” diyerek Tuzla'nın bu bir insanlık örneği gösteren minik kalplere teşekkür etti.

Tuzla Ord. Prof. Dr. Cahit Arf İlkokulu 3/A sınıfı öğrencileri, Kaymakam amcalarıyla hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra makamından ayrıldılar.

HABER: TUZLAPRESS GAZETESİ

 

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ