Advert

GENÇ DENİZCİLERİN MEZUNİYET COŞKUSU

Piri Reis Üniversitesi 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, üniversitenin Tuzla'daki kampüsünde gerçekleşti. Türk Deniz Eğitim Vakfı tarafından Deniz Ticaret Odası (DTO) şemsiyesi altında bulunan, 8 Şubat 2008 tarihinde İstanbul'da kurulan Pîrî Reis Üniversitesi 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, üniversitenin Tuzla'daki kampüsünde yapıldı

GENÇ DENİZCİLERİN MEZUNİYET COŞKUSU
Bu içerik 506 kez okundu.
Pîrî Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Oral Erdoğan tarafından açılışı yapılan Törene önceki dönem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak görev yapan Milletvekili Sayın Ahmet Arslan, İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Sayın Tamer Kıran, Pîrî Reis Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Metin Kalkavan, Tuzla Kaymakamımız Sayın Ali Akça, Piri Reis Üniversitesi öğretim üyeleri ve görevlileri, öğrenci ve mezun olan öğrencilerin aileleri katıldılar.
Saygı duruşu ve açılış konuşmalarının ardından öğrencilere seslenen Tuzla Kaymakamımız Sayın Ali Akça, Tuzla’nın doğal güzellikleri bulunduğu konum bakımındanSahifiye Kenti, sanayi bölgeleri, tersaneleri ve fabrikaların çokluğu ile Sanayi Kenti, Üniversitelerin çokluğu, kamu ve özel okulların yoğun olması dolayısı ile de Eğitim Kenti  olduğunu belirtirken, gençlerin ve Tuzla da yaşayanların bu manada çok şanslı olduklarını söyledi.
“Ne yaparsanız yapın yaptığınız her işi sevgiyle yapın ve dünyada hayatın en önemli kaidesi olan gelişimi ve dönüşümü tam olarak kavramak için Anadolu’nun manevi değerlerinden  Mevlana’nın “Bir yerden göçmek ne iyi, bir yere konmak ne hoş, donmadan bulanmadan akmak ne güzel. Dünde kaldı cancağızım, düne ait ne varsa, şimdi yeni şeyler söylemek lazım” dizeleri tam da size uygun bir söz. Ve şimdi gençlerimize söylüyorum ki sizin de artık dünya için söylenecek çok şeyiniz var. Mezuniyet belki sizlerde yarınlarla ilgili hafif bir ürperti yaratabilir acaba ne olacak diye. Sevgili gençler; üniversiteden mezun olmak, bu duyguları yenip geleceğe yelken açmanın tek bir ilacı var, o da çalışmak. 
Bizleri yaratan Cenab-ı Hak dinimizin güzel kitabında Kuranı Kerim de de ifade ediyor. “Kişi için ancak çalıştığının karşılığı vardır”. Çalıştığınızda inanın karşılığını fazlasıyla alacaksınız.
 
Bu noktada son söz olarak da Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün çalışmayla alakalı bir sözünü sizlerle paylaşmak istiyorum. Çalışmadan, yorulmadan, gayret etmeden rahat yaşamanın yollarını arayan milletler, önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini sonrada istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.Sevgili gençler, alın terinizi akıl terinizle birleştirdiğinizde inanın karşılığını alacaksınız. Önce ALLAH’tan diliyorum ki kendiniz için göz aydınlığı olursunuz, yine ALAH’ tan diliyorum ki anne babalarınız için göz aydınlığı olursunuz. Ve yine ALLAH’ tan diliyorum ki bu aziz millet için ve insanlık için göz aydınlığı olursunuz. Bahtınız açık, yarınınız bereketli olsun diliyorum hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
 
 Mezuniyet töreninde eğitimlerini başarı ile tamamlayan öğrencilere hediye takdimlerinin ardından, öğrencilerin kep atmaları ile tören son buldu.
 
KAYNAK: TUZLAPRESS GAZETESİ
Gülsüm BAYRAK
 
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ