Advert

DİLE KOLAY 20 YIL

Tuzla Belediyesi Türk Sanat müziği korosu 20. yılını muhteşem bir organizasyon ile kutladı .

DİLE KOLAY 20 YIL
Bu içerik 1948 kez okundu.

Tuzla Belediyesi  Türk Sanat Müziği Topluluğu’nun 20. Yılı büyük bir şölen havasında kutlandı.

Tuzla İçmeler’de bulunan İBB İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde yapılan 20. Yıl programında TRT sanatçısı ve Türk Sanat Müziği korosunun şefi  Seda Gökkadar önderliğinde sahne alan koro sunduğu müzik ziyafeti ile 20. Yıla damga vurdu.

Program koronun barkovizyon gösterisi ile 20 yıllık birikim ve anılarını misafirlerine sunarak başlarken  bunlar içerisinde vefat edenler, konserler, yurt içi gezileri ve programlar barkovizyonda programa katılanların, gözyaşları ve 20 yıllık anılarını tazelemeleriyle start verdi.

Tuzla Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu’nun 20. Yılında Ayşe Taş özel repertuvarıyla sahneye geldi. Avni Anıl’dan  Neşet Ertaş’a, Ayla Dikmen’den Gülden Karaböcek’e  70'li yılllara kadar uzanan ve İstanbul  türküleri ile halkın sevdiği şarkılar, nameleriyle keyifli bir müzik akşamına döndü.

 

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın yoğun seçim programı dolayısıyla katılamadığı gecede temsilen,Tuzla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güven Ada hazır bulunurken, bu koronun yaptığı çalışmaları ve bugünlere gelmesinde verdiği destekten dolayı Başkan'a teşekkür edildi, Başkan Yazıcı’ya yaptırılan özel plaket ilerleyen günlerde şef Seda Gökkadar ve korosu tarafından bizzat makamında ziyaret edilerek kendisine verilecek.

Tuzla’nın sevilen sanatçısı Seda Gökkadar’ın şefliğinde 65 kişilik korosu ile muhteşem bir program ile 20. Yılını kutlayan Türk Sanat Müziği Topluluğu verilen plaketlerin ardından hep beraber söylenen şarkılar eşliğinde bu güzel  geceyi tamamladı.

Tekses Medya, Tuzlapress Gazetesi olarak, bizlerde Tuzla’ya müziğin ve sanatın coşkusunu yaşatan büyülü sesi ile gönüllerde yer alan Seda Gökkadar ve ekibini kutluyor, nice yıllara diyoruz.

HABER.TUZLAPRESS GAZETESİ 

Gülsüm BAYRAK

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ