Advert

İSTANBUL İÇİN ALARM !

Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı; İstanbul için saat verildi

İSTANBUL İÇİN ALARM !
Bu içerik 211 kez okundu.

İzmir'de de bugün sağanak yağış etkili olacak. Sıcaklığın 30 derece beklenen İzmir'de hava durumunun parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Meteoroloji'den alınan hava durumu raporuna göre 81 ilden 59 ile sağanak yağış uyarısında bulundu. Peki İstanbul, Ankara ve İzmir'de hava nasıl olacak? İşte yurtta hava durumu

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son hava durumudeğerlendirmesine göre ülkemizin büyük bir bölümü Trakya ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri hariç sağanak yağışların etkisi altında yer alacak. 81 ilin 59 ilinde beklenen sağanak yağışların Meteoroloji yetkilileri tarafından sel, su baskını, dolu, yıldırım gibi olumsuzluklara neden olabileceği belirtilerek vatandaşları ve belediyeleri uyardı.

Yurtta hava durumunun bugün parçalı ve yer yer çok bulutlu olacağını duyurdu. Meteoroloji, Marmara'nın doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Balıkesir çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmininde bulundu.

Etkili olacak sağanak yağışların Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz kıyıları, Samsun'un doğusu, Adana, Osmaniye, Bilecik, Bolu, Düzce, Karabük, Ordu, Artvin ve Gümüşhane çevreleri ile Sakarya’nın güney, Mersin'in kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olacağı belirtildi.

Ülkemizde hava sıcaklığının mevsim normalleri civarında seyredeceği belirtilirken rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile doğu ve güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU: ÖĞLE SAATLERİNDE GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ ETKİLİ

Bugün İstanbul'da hava durumunun parçalı ve şehrin doğusunda yer yer çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji'den alınan İstanbul hava durumu raporuna göre megaşehirin Anadaolu Yakası'nda bulunan ilçelerde öğleden sonra saat 12:00 - 18:00 arasında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak.

İstanbul'un sıcaklığı mevsim normalleri civarında seyretmesi beklenirken yer yer hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. İstanbul'dan günün en yüksek sıcaklığın 30 derece olması beklenirken rüzgarın ise kuzey ve Kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Ankara'da hava durumunun parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün öğle saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sıcaklığın ise 25 derece olacağı belirtildi.

https://www.milligazete.com.tr/haber/2612475/meteorolojiden-kuvvetli-yagis-uyarisi-istanbul-icin-saat-verildi

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EL CLASİCO ERTELENDİ
EL CLASİCO ERTELENDİ
BEŞİKTAŞ 34. BAŞKANINI SEÇECEK
BEŞİKTAŞ 34. BAŞKANINI SEÇECEK