Advert

İSTANBUL ''EKREM İMAMOĞLU'' DEDİ

İBB Başkanlığı seçimlerinde Ekrem İmamoğlu İstanbul'un 39 ilçesinin 28'inde aldığı oylar ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

İSTANBUL ''EKREM  İMAMOĞLU'' DEDİ
Bu içerik 460 kez okundu.

Bugün yapılan İBB Başkanlığı seçimlerinde %54.03 ile  Ekrem İmamoğlu İstanbul'un 39 ilçesinin 28'ini kazanarak  aldığı oylar ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

Ekrem İmamoğlu İstanbullulardan 4.698.782 oy alırken Binali Yıldırım 3.921.201 oy aldı.Böylece 777.581 oy fark ile  İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

Seçimde ortaya çıkan sonuçlar bir ilçede Ak Parti de hüsran yarattı,Bu ilçelerden biride İlçemiz Tuzla oldu.31.Mart seçimlerinde Binali Yıldırım Tuzla'da  %49.70   oy alırken Ekrem İmamoğlu %47.92   almıştı,Bugün yapılan seçimlerde ise Binali Yıldırım %45.96 Ekrem İmamoğlu %53.17 oy aldı böylece arada 10.662 oy fark ortaya çıktı.

Tabiki Ak Parti'de kaybeden ilçeler sadece Tuzla Değildi,Tuzla İle birlikte Üsküdar,Şile,Sancaktepe,Fatih,Çekmeköy,EyüpSultan,Beyoğlu,Beykoz,Bayrampaşa,Bahçelievler ve Zeytinburnu da kaybeden ilçeler oldu.

Ekrem İmamoğlu Silivri,Sarıyer,Maltepe,Adalar,Avcılar,Bakırköy,Beşiktaş,Beylikdüzü,B.Çekmece,Çatalca,Esenyurt,Kadıköy,Kartal,K.Çekmece,Şişli,Üsküdar,Şile,Sancaktepe,Fatih,Çekmeköy,EyüpSultan,Beyoğlu,Beykoz,Bayrampaşa,Bahçelievler ,Zeytinburnu ve Tuzla ile 28 İlçe'de Binali Yıldırım karşısında üstünlük sağladı.

Binali Yıldırım Arnavutköy,Bağcılar,Başakşehir,Esenler,G.Osmanpaşa,Güngören,Kağıthane,Pendik,Sultanbeyli,Sultangazi ve Ümraniye olmak üzere 11 ilçe'de rakibi Ekrem İmamaoğlu'nun önüne geçti.

Böylece 31.Mart'ta başlayan Seçim süreci bugün sona ererken İstanbul'un Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu.

İmamoğlu yaptığı açıklamada  Sandık başında ve seçim kurullarında görev yapan yol arkadaşlarıma, minnet duygularımı ifade ettiğini vurgularken İmamoğlu, "Şu anda tümünün kalbini, o güzel emeğini yanımda hissediyorum. Onlar iyi ki varlar. Onlar bugünün demokrasi kahramanlarıydı, yaptıklarını güzel bir anı olarak hatırlayacaklar. Öncelikle bugünkü 23 Haziran'da yaptığımız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi ve tabii ki anlamlı bu seçimin en önemli ifadelerinden birisi de Türkiye'nin demokrasi sürecine olacak olan katkısıydı. Her iki vasfıyla ülkemize ve dünya kenti İstanbul'umuza bugünkü seçimin neticeleri hayırlı olsun, hayırlara vesile olsun." diye konuştu. 

Binali Yıldırım ise ''Bu sonuçların İstanbul'a, İstanbul'un geleceğine hayırlar getirmesini dilerken,   "Bundan sonra Ekrem İmamoğlu arkadaşımızın İstanbul'a güzel hizmetler yapmasını da temenni ediyorum. Yapacağı çalışmalarda İstanbulluların yararına yapacağı her türlü işte de kendisine yardımcı olmaya gayret edeceğiz. Bunun da bilinmesini istiyorum. Bir kez daha İstanbulluların verdiği kararın gelecek 5 yıl için kadınlarımız, çocuklarımız ve bütün İstanbul'da yaşayan 15 milyon için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

T.C Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan ise "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi sonuçlarının İstanbul'umuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milli irade bugün bir kez daha tecelli etmiştir. Gayrı resmi sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu'nu tebrik ediyorum." dedi.

Ak Parti'de kaybedilen İstanbul seçimleri sonrası özellikle Binali Yıldırım'ın daha önce kazandığı 12 ilçe'nin kaybedilmesi ile bunlar başta olmak üzere ,bu sonuçların ardından ibüyük bir değişim yapılacağı şimdiden kulüslerde konuşulmaya başlandı.

Tekses Medya Tuzlapress Gazetesi olarak İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığını kazanan Ekrem İmamoğlu'nu tebrik eder İstanbul'a ilçe ayrımı yapmadan hizmetler yapmasını arzu ettiğimiz belirterek başarılar dileriz.

HABER.TUZLAPRESS GAZETESİ

 

 

 

ekrem imamoğlu ibb
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BEŞİKTAŞ'TA GÖKHAN GÖNÜL ŞOKU
BEŞİKTAŞ'TA GÖKHAN GÖNÜL ŞOKU
ALTIN AYAKKANI 6.KEZ MESSİ'NİN
ALTIN AYAKKANI 6.KEZ MESSİ'NİN