Advert

GAZİLERİMİZE VEFA

1974 Kıbrıs Barış Harekatına katılan gazilerimize gazilik madalyası takdim edildi

GAZİLERİMİZE VEFA
Bu içerik 713 kez okundu.

1971 Kıbrıs Barış Harekatına katılan ve Tuzla'da yaşayan Gazilere Gazilik Madalyaları takdim edildi.

Aile,Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Şehit ve Gaziler Genel Müdürlüğü tarafından 1974 Kıbrıs Barış Harekatına katılan gazilere Gazilik Madalyası Takdim Töreni Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesislerinde gerçekleşti.

Gazilik Madalyası Takdim törenine Gaziler ve Aileleri, Tuzla Kaymakamı Sayın Ali Akça, Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral Sayın Yalçın Payal, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, Tuzla Piyade Okul Komutanı Tuğgeneral Aydın Cihan Uzun, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri ile mahalle muhtarları katıldılar.

Program bu vatan için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Aziz Şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve kuran tilaveti ile başladı. Tuzla Sosyal Hizmetler Müdürü, Belediye Başkan Yardımcısı ve Garnizon Komutanının açılış konuşmaları sonrası Tuzla Kaymakamı Sayın Ali Akça Gaziler ve ailelerine günün anlam ve önemine binaen bir konuşma gerçekleştirdi.

Kaymakam Akça Konuşmasında “ Bu aziz milletin Anadoluda ki mücadelesi Anadolu da ki var olma savaşı 1071 yılında Malazgirt ovasında kazanılan o büyük zaferle başladığını ve Anadolu Selçuklu Devleti ardından Osmanlı İmparatorluğu ve en son da Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verilen onurlu mücadeleleyle Kurtuluş Savaşı neticesinde bu gün Türkiye Cumhuriyeti sınırlarıyla ifade ettiğimiz bu cennet vatana sahip olduğumuzu” vurguladı.


Sonrasında “1071 den bu güne kadar gelen süre içeresinde kaybettiğimiz mücadeleler olduğu gibi zaferlerle dolu mücadelelerimiz de oldu. İşte kazandığımız ve kaybettiğimiz o mücadelelerde her zaman olan bir şey vardı o da KAHRAMANLIK’ tır. Bu asil millet çağlar boyunca hep mazlumların yanında olmuştur. Yüzümüzü önümüze eğecek hiçbir hatamız olmamıştır. Bu asil millet için ADALET her zaman sahip olunan bir değer olmuştur. '' diyerek konuşmasına;

''Eğer biz bu gün başımızı yastığımıza rahat bir şekilde koyabiliyorsak işte o kahramanlar sayesindedir, Şehitlerimiz sayesindedir. Yine Şehit olmak için cephelere koşan gazi olarak dönmüş gazilerimiz sayesindedir. Bu yüzden bizim milletimiz şehitlerine de gazilerine de hürmet etmişler saygı duymuşlardır. Bu gün burada takılan bu madalyalarda bu şehit ve gazilerimize duyulan saygının bir ifadesidir nişanesidir. Bizler sizlerle sık sık bir araya geliriz. Bunun ötesinde hep sizin yanınızda olmak isteriz. Şehitlik ve gazilik kurumunun bu vatanın sigortası olduğunu biliriz. O yüzden hürmetimiz sizlere sonsuzdur. Sizlerle olmaktan mutlu olduğumu bir kez daha ifade ediyor, sizlere mutlu ve aydınlık yarınlar diliyor Aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anarken siz değerli gazilerimize de hürmetlerimi sunuyorum.” diyerek devam etti.


1971 Kıbrıs Barış Harekatına katılan gazilerimize Gazilik Madalyası Takdiminin ardından Gaziler ile çekilen hatıra fotoğrafları çekimi ile program son buldu.

 

 

HABER: TUZLAPRESS GAZETESİ

Gülsüm BAYRAK

 

 

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ