Advert

CANININ BEDELİ 18 BİN TL OLDU !

Mahkeme, üniversiteli Berat'ı hayattan koparan ehliyetsiz sürücüye 18 bin TL para cezası verdi

CANININ BEDELİ 18 BİN TL OLDU !
Bu içerik 304 kez okundu.

Konya'da, yolun karşısına geçen üniversite öğrencisi Berat Yapar'a çarpan ehliyetsiz sürücüye önce hapis cezası verildi. Ardından mahkeme hapis cezasını 18 bin TL para cezasına çevirdi.

Konya'da yolun karşısına geçmek isteyen üniversiteli Berat Yapar'ın ölümüne neden olan ehliyetsiz sürücü Melik Ünal, 18 bin TL para cezasına çarptırıldı. Berat'ın ailesi karara tepki gösterdi.

Konya'da 3 Mayıs 2018'de meydana gelen kazada, kamyonet sürücüsü Melik Ünal (20), yolun karşısına geçmek isteyen üniversite öğrencisi Berat Yapar'a (19) çarptı. Yaklaşık 70-80 kilometre hızla gittiği iddia edilen mermer ustası Melik Ünal, fren yaparak durabildi. Kaza tespit tutanağında Melik Ünal'ın hem ehliyetsiz olması hem de hız sınırı aştığı için asli kusurlu olduğu öne sürüldü. Melik Ünal'a "taksirle bir kişinin ölümüne neden olmak" suçundan 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

 

MAHKEME HAPİS CEZASINI 18 BİN LİRA PARA CEZASINA ÇEVİRDİ

Davayı geçtiğimiz günlerde karara bağlayan mahkeme Melik Ünal'ın 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti. Ünal'a iyi hal indirimi uygulayan mahkeme, sanığın sabıkasının bulunmaması nedeniyle de hapis cezasını 18 bin 200 lira para cezasına çevirdi.

AİLE KARARA TEPKİ GÖSTERDİ

Akşam gazetesinde yer alan habere göre; Berat'ın ağabeyi Asım, "Bir evlat, bir kardeş, gelecek vaat eden bir mühendis ve çok dahasını kaybetmenin cezası bu olmamalı" diyerek karara tepki gösterdi.

"FREN YAPTIM AMA BAŞKA HAMLE YAPACAK DURUMUM KALMADI"

Ceza ücretini 24 taksitle ödeyecek olan Melik Ünal, "70 km hızla stadyum yanındaki kavşaktan çıkar çıkmaz sol şeritteydim. Yayayı görür görmez fren yapıp sağa kırdım. Yayanın sağ tarafa koştuğunu gördüğümde de sola kırdım. Bu sefer yaya da sol tarafa gelmeye başladı. Fren yaptım ama başka hamle yapacak durumum kalmadı" diyerek kendisini savundu.

https://www.sondakika.com/haber/haber-mahkemeden-tepki-ceken-karar-universite-12180507/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HEDEFİMİZ AVRUPA KUPALARINA GİTMEK
HEDEFİMİZ AVRUPA KUPALARINA GİTMEK
BEŞİKTAŞ'TA SEÇİM HEYECANI
BEŞİKTAŞ'TA SEÇİM HEYECANI