Advert

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Buket Aydın, Haluk Levent'in Elfida şarkısının hikayesini dinlerken gözyaşlarına hakim olamadı

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
Bu içerik 222 kez okundu.

Başarılı şarkıcı Haluk Levent, Buket Aydın'ın sunuculuğunu üstlendiği 40 programına konuk oldu. Levent, Elfida'nın hikayesini anlatırken Buket Aydın da gözyaşlarına hakim olamadı.

Ünlü şarkıcı Haluk Levent, CNN Türk ekranlarında yayınlanan 40 programında Buket Aydın'ın konuğu oldu. Ünlü sanatçı, programda Elfida şarkısını söylerken duygusal anlar yaşandı.

ELFİDA'NIN HİKAYESİNİ ANLATTI

Buket Aydın'ın ise "Elfida'nın öyküsü ve sizi bu şarkıyı yazmaya iten nedenler neler?" sorusuna Haluk Levent şu şekilde cevap verdi: "Beyzanur çok küçük bir çocuktu ve küçüklük dönemini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde yatarak geçiriyordu. Babası ve annesi çok güzel ve duygusal insanlar. Babası ile bir gün bir konserimde karşılaştık ve bana durumu anlattı. Ben de Beyza'nın yanına gitmeye başladım. Ona şarkılar çalıyordum. Durumu ile ilgili "Ne yapabiliriz?" diye düşündük.

 

"ONA İYİ BAKILSIN DİYE HEMŞİRELER GECESİNDE SAHNEYE ÇIKTIM"

O dönemde de Ahbap gibi birkaç arkadaştan oluşan grubumuz vardı onlarla bir şeyler yapmaya başladık. Evine gittim, hastaneye gittim. Hatta hemşireler ona iyi baksın diye hemşireler gecesinde de sahneye çıktım. Beyza çok kırılgan bir çocuktu. Zaten şarkının sözlerinde var. "Kim bilir kaç yüzyıldır sarılmamış kolların" diye. Anne ve babası devamlı nöbetteydi. "Sisliydi kirpiklerin ve gözlerin yağmurlu" cümlesi orada onun gözlerini anlatıyor. Gerçekten sisli gözleri vardı ve hep böyle umuda dair bakardı ama birçok şeyi hissediyordu. Bu şarkıyı yazmadan önce doktoru ile görüştüğümüzde doktoru bana "Bu kızımızı gözden çıkartmamız gerekiyor" dedi. İşte o 'gözden çıkartmak' kelimesi "Elfida".

"RUHU ŞAD OLSUN"

Sevgili Emrah Aydoğdu ile beraber oturduk bu şarkıyı yazdık. Bu şarkıyı benden dinliyordu ama kendisi olduğunu bilmiyordu. "Elfida beni terk etme sakın" diyordum ama "Beni fark etme sakın" dedim. Çünkü; "Beni terk etme sakın" desem kendisine alabilirdi lafı. Sonra maalesef kızımızı kaybettik. Kaybettikten sonrası çok daha ilginç. Anne ve babaya "Bir kız çocuğu" yapın dedim. Aradan bir yıl geçti bir kız çocukları oldu ve onun adını Elfida koydular. Geçtiğimiz günlerde karnesini aldı onun törenine gittim. Kendisi beni Twitter'da takip ediyor. Paylaşımlar yapıyoruz. Beyzanur'un ruhu şad olsun"

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Haluk Levent, şarkının öyküsünün ardından canlı olarak Elfida'yı okudu. O esnada duyduklarından etkilenen Buket Aydın, gözyaşlarına hakim olamadı.

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MİLLİ SPORCU TAHA AKGÜL FİNALDE
MİLLİ SPORCU TAHA AKGÜL FİNALDE
BEŞİKTAŞ'A KÖTÜ HABER
BEŞİKTAŞ'A KÖTÜ HABER