Advert

SAVAŞ UÇAĞI KUŞ SÜRÜSÜNE ÇAPTI

Hindistan Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçağı, eğitim uçuşu için kalkış yaptıktan sonra kuş sürüsüne çarptı. Bir motoru duran uçak, 10 kiloluk bombaları piste bırakmak zorunda kaldı.

SAVAŞ UÇAĞI KUŞ SÜRÜSÜNE ÇAPTI
Bu içerik 137 kez okundu.

Hindistan Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçağı, eğitim uçuşu için kalkış yaptıktan hemen sonra kuş sürüsüne çarptı. Bir motoru duran uçak, yakıt tanklarını ve eğitim için yüklenen bombaları piste bırakmak zorunda kaldı. Pistteki patlama kameraya yansıdı.

10 KİLOLUK BOMBALARI PİSTE BIRAKTI

Olay, Ludhiana kentinin güneydoğusundaki Ambala'da bulunan Hindistan Hava Kuvvetleri'ne (IAF) ait bir üste meydana geldi. Eğitim uçuşu için kalkış yapan 'SUPECET Jaguar' tipi savaş uçağı, kalkıştan hemen sonra kuş sürüsüne çarpınca bir motoru durdu. Eğitim uçuşu için havalanan pilot, ek yakıt deposu ve yüklenen 10 kiloluk bombaları piste bırakmak zorunda kaldı. Pistte meydana gelen patlama anı ise kameralara yansıdı. Uçağın acil iniş yaptığı ve pilotun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

 

"PİLOTUN PROFESYONELLİĞİ SAVAŞ ARACINI KURTARDI"

IAF tarafından yapılan açıklamada, "Pilotun eylemi, kapsamlı eğitimden kaynaklanan yüksek IAF profesyonel standartlarının göstergesidir. Pilotun bu profesyonelliği ve hızlı düşünmesi, bir savaş aracının kurtarılmasını sağlamış ve aynı zamanda bölgedeki birçok sivilin de zarar görmesini engellemiştir" dedi.

 
KAYNAK: DHA 
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HEDEFİMİZ AVRUPA KUPALARINA GİTMEK
HEDEFİMİZ AVRUPA KUPALARINA GİTMEK
BEŞİKTAŞ'TA SEÇİM HEYECANI
BEŞİKTAŞ'TA SEÇİM HEYECANI