Advert

ÇÖPLER SAHİPLERİNE İADE EDİLDİ

Balıkesir'in Erdek ilçesinde, kamusal alana çöplerini bırakan işletme ve site sakinlerine ceza uygulayan belediye, çöpleri bulunduğu yerden alarak ilgili kişilerin bahçesine bıraktı.

ÇÖPLER SAHİPLERİNE İADE EDİLDİ
Bu içerik 268 kez okundu.

Kendilerine gelen ihbarlar doğrultusunda çöp temizliği yapan CHP'li ErdekBelediyesi, çöplerini kamusal alana bırakan işletmelere, sitelere ve yazlıklara karşı farklı bir ceza yöntemi uyguladı. Buna göre, zabıta ekipleri kontrolünde kamusal alanlara bırakılan atıklar sahiplerine iade edildi.

Sosyal medyanın da gündemine oturan görüntülerin ardından bazı vatandaşlar yapılan işleme destek olurken, bazı vatandaşlar ise cezanın yasal olmadığını belirtti.

 

Erdek Belediyesi'nin konuyla alakalı sosyal medyadan yaptığı açıklama şöyle:

"ATIKLAR SAHİPLERİNE İADE EDİLMİŞTİR"

Temizlik İşleri birimimiz tarafından geçtiğimiz günlerde iş makinaları ile kamplar bölgesi temizlenmiştir. Ardından bölgede bulunan bazı işletmeler, siteler ve yazlıklardan kamusal alana çöp, moloz, katı atık, ağaç dalları vb. şeylerin kaldırım, yol ve arsalara atıldığı gözlemlenmiştir. Ekiplerimiz bu durumu önlemek adına, bölgede yaşayan ve kamusal alana çöp moloz vs. atanları uyarmış ve gerekli yaptırımları uygulamışlardır. Bugün yapılan uygulamada ise; Zabıtaekiplerimiz kontrolünde kamusal alanlara bırakılan atıklar sahiplerine iade edilmiştir.

İşte o paylaşım:

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ŞENOL GÜNEŞ'TEN TARİHİ BAŞARI
ŞENOL GÜNEŞ'TEN TARİHİ BAŞARI
'GÖK MAVİLİLER' KÜLLERİNDEN REKORLARLA DOĞDU
'GÖK MAVİLİLER' KÜLLERİNDEN REKORLARLA DOĞDU