Advert

AK PARTİ'DEN İDDİALARA İLK YANIT !

AK Parti'den Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya'nın görevden alınmasının kanunsuz olduğu iddialarına ilk açıklama

AK PARTİ'DEN İDDİALARA İLK YANIT !
Bu içerik 286 kez okundu.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın görevden alınmasının kanunsuz olduğu iddialarına yanıt verdi. Muş, "Yapılan uygulama hukukidir. Herhangi bir tartışma söz konusu değildir." dedi.

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı kararname ile görevden alınmasının kanunsuz olduğu iddiaları üzerine AK Parti'den ilk açıklama geldi. Son günlerde tartışılan Merkez'deki görev değişimi hakkında konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "Yapılan uygulama hukukidir. Herhangi bir tartışma söz konusu değildir." dedi.

 

Muş konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

"CUMHURBAŞKANINA BÖYLE BİR YETKİ TANINMAKTADIR"

"Biliyorsunuz Merkez Bankası Başkanının görev değişikliğiyle alakalı farklı açıklamalar yapılıyor. 703 sayılı KHK ile 375 sayılı KHK'nın maddesinde değişiklik yapılıyor. Şöyle bir ifade var. 'Cumhurbaşkanında süreli atanan kamu yöneticileri, görevden alma gerekçeleri yanında, kurumsal hedeflere ulaşılamaması nedeniyle de süresi tamamlanmadan görevden alınabilirler.' Yapılan 703 sayılı KHK ile 375 sayılı KHK'nın ek 35'inci maddesinde düzenleme yapılması suretiyle, Cumhurbaşkanına böyle bir yetki tanınmaktadır. Yapılan uygulama hukukidir. Herhangi bir tartışma söz konusu değildir."

https://www.sondakika.com/haber/haber-ak-parti-den-merkez-bankasi-baskani-cetinkaya-nin-12222264/

 
 
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GALATASARAY ÇEYREK FİNALDE
GALATASARAY ÇEYREK FİNALDE
Beşiktaş 1 - Sivasspor 2
Beşiktaş 1 - Sivasspor 2