Advert

ATALAY, HÜKÜMETİN ZAM TEKLİFİNİ ELEŞTİRDİ

Hükümetin kamu çalışanları için yaptığı zam teklifini değerlendiren TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, "Bu rakamın müzakere edecek, konuşacak bir tarafı yok. Arzumuz, nefes alabileceğimiz bir ücret almak. Bizim bu ücretle nefes almayı bırak adım atacak halimiz yok." dedi.

ATALAY, HÜKÜMETİN ZAM TEKLİFİNİ ELEŞTİRDİ
Bu içerik 288 kez okundu.

Kamuda çalışan yaklaşık 200 bin işçi Toplu İş Sözleşmeleriyle ilgili ikinci toplantı yapıldı. Hükümetin teklifini açıklayan TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, "3 bin 500'ün altında ücret alanlara 60 TL, ilk 6 ay yüzde 5, ikinci 6 ay yüzde 4 enflasyon teklif edildi." dedi.

Yapılan teklifi değerlendiren Atalay, "Bu rakamın müzakere edecek, konuşacak bir tarafı yok. Baktığınız zaman iki senede elektriğe ortalama yüzde 50 zam gelmiş, çaya, şekere, tüpe yüzde 35-40 zam var. Enflasyonun bizim hesabımıza göre yüzde 17 olduğu yerde, bize 'yüzde 5' diyorlar. Biz de Sayın Bakana teşekkür ettik." dedi.

 

 

Atalay konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

"YA İMZALAYACAĞIZ YA DA GREV"

"Maalesef bu aşamada kamuoyuna ve işçilere olumlu bir haber veremiyoruz. Bundan sonra sendikalarımızın süreçleri devam ediyor. Ağustos'un sonuna kadar ya masa başında imzalayacağız ya da greve çıkmak mecburiyetinde olacağız. TÜRK-İŞ'in veya şahsımın grevle ilgili ne bir arzusu ne bir talebi var ama yasalar sendikacılara ne emrediyorsa onu yapmakla mükellefiz. Bu teklifin kabul edilebilecek bir tarafı yok.

"BU ÜCRETLE ADIM ATACAK HALİMİZ YOK"

Arzumuz, nefes alabileceğimiz bir ücret almak. Bizim bu ücretle nefes almayı bırak adım atacak halimiz yok. Hükümet çağırırsa geliriz, çağırmazsa bir talebimiz olmaz."

https://www.sondakika.com/haber/haber-turk-is-baskani-atalay-teklifin-kabul-edilecek-12226667/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HEDEFİMİZ AVRUPA KUPALARINA GİTMEK
HEDEFİMİZ AVRUPA KUPALARINA GİTMEK
BEŞİKTAŞ'TA SEÇİM HEYECANI
BEŞİKTAŞ'TA SEÇİM HEYECANI