Advert

ERDOĞAN: ÇETİNKAYA TALİMATLARA UYMADI

Son dakika! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, görevden alınan Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın verilen talimatlara uymadığını söyledi.

ERDOĞAN: ÇETİNKAYA TALİMATLARA UYMADI
Bu içerik 253 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hak-İş 14. Olağan Genel Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulunuyor.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"Bolu Belediyesi'nde işçilerin kapıya konulmasını kınıyorum. Akşam başka sabah başka söyleyenleri milletime şikayet ediyorum. Bir kapı kapanır binlerce kapı açılır. İnşallah HAK-İŞ Sendikası olarak bu işin arkasındadır. Bizler de yanındayız. Hukuk yoluyla haklarımızı sonuna kadar savunacağız.

 

Hak-İş kurulduğu günden bu yana bağrından çıktığı toplumun tüm meseleleri ile yakından ilgilenmiş bir sendikadır. Yerli ve milli duruşuyla çalışmalarını sürdürmüştür. Türkiye'yi birlikte bugünlere getirdik, inşallah yine birlikte geleceğe taşıyacağız.

"FAİZ ENFLASYONUN ANASIDIR"

Merkez Bankasında yaptığımız görev değişikliği nedeniyle özellikle birilerinin yaklaşım tarzını kabul etmemiz mümkün değil. Bedelini kim ödeyecek siyasetçi ödeyecek. Mutluluğunu banka başındaki yaşayacak. Yok böyle bir şey. Verilen karara uyacaksın. Yeni yönetim sisteminde başkan bu konulara müdahale yetkisini almıştır. Faiz denilen bu her türlü kötülüğün anası olan, verilen talimatlara uymayan bu arkadaşımızın değişikliğine karar verdik. Bunu hep faizciler savunuyor. Faiz enflasyonun anasıdır. Bundan sonra faiz politikamızın nasıl şekillendiğini en kısa sürede göreceksiniz. Merkez Bankası kendisi ile ilgili rolü hakkıyla oynasaydı böyle bir değişikliği ihtiyaç olmazdı.

https://www.sondakika.com/haber/haber-son-dakika-cumhurbaskani-erdogan-konusuyor-12229753/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GALATASARAY ÇEYREK FİNALDE
GALATASARAY ÇEYREK FİNALDE
Beşiktaş 1 - Sivasspor 2
Beşiktaş 1 - Sivasspor 2