Advert

KIYIYA DEVASA KEMİKLER VURDU !

Edirne'nin Saros Körfezi'ne kıyısı bulunan bir köy sahilinde, balinaya ait olduğu düşünülen devasa kemikler bulundu. Sahildeki bir işletmeci, "Daha önce böyle bir şeyi Saros Körfezi'nde görmemiştim" dedi.

KIYIYA DEVASA KEMİKLER VURDU !
Bu içerik 154 kez okundu.

Edirne'nin Saros Körfezi'ne kıyısı bulunan Keşan ilçesine bağlı Yayla köyü sahilinde kıyıya vurmuş balinaya ait olduğu değerlendirilen kemikler bulundu. Kemikler, incelenmek üzere Edirne Müze Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

DEVASA KEMİKLERİ GÖRDÜ, TELEFONUNA SARILDI

Yayla köyü sahilinde turistik tesis işleten Mustafa Altunhan, teknesiyle gittiği bir koyda karaya vurmuş ve büyük kısmı kumun altında bulunan devasa kemikler gördü. Balinaya ait olduğu tahmin edilen kemikleri cep telefonuyla görüntüleyen Altunhan, durumu jandarmaya bildirdi.

 

 

ŞAŞKINLIKLARINI GİZLEYEMEDİLER

Tesisteki iskeleye çıkartılan devasa kemikleri gören tatilciler ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. Kemikler, incelenmek üzere Edirne Müze Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

"DAHA ÖNCE BÖYLE BİR ŞEYİ SAROS KÖRFEZİ'NDE GÖRMEMİŞTİM"

Mustafa Altunhan, Saros Körfezi'nde ilk kez bu büyüklükte bir canlıya ait kemikler gördüğünü belirterek, "Saros Körfezi'nde çok enteresan bir şeyle karşılaştım. Bu benim tahminime göre dev bir balık. Otomobili bir kerede yutacak çene yapısına sahip. Büyük bir bölümü de kumun altında. Kaburga kemikleri insan boyunda. Bunu paylaşarak, yetkililerin ilgisini çekmek istedim. Daha önce böyle bir şeyi Saros Körfezi'nde görmemiştim" dedi.

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EL CLASİCO ERTELENDİ
EL CLASİCO ERTELENDİ
BEŞİKTAŞ 34. BAŞKANINI SEÇECEK
BEŞİKTAŞ 34. BAŞKANINI SEÇECEK