Advert

KUZEY IRAK YERLE BİR EDİLDİ

Milli Savunma Bakanlığı Kuzey Irak'taki hareketlilikle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, dün gece icra edilen geniş kapsamlı hava harekatı ile PKK'lı teröristlere ait çok sayıda hedefin yerle bir edildiği belirtildi..

KUZEY IRAK YERLE BİR EDİLDİ
Bu içerik 418 kez okundu.

MSB: Hakurk bölgesinde başarıyla devam eden Pençe Harekâtı ile koordineli olarak,  kuzeyinde yer alan Karacak bölgesine dün gece icra edilen geniş kapsamlı hava harekâtı ile 'lı teröristlere ait çok sayıda hedef yerle bir edildi..

İşte Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamadan öne çıkanlar:

GENİŞ KAPSAMLI OPERASYON

"Komandolarımız Pençe Harekâtıyla teröristlerin inlerine girmeyi sürdürürken hava harekâtlarıyla da sınır ötesindeki terör hedefleri tek tek vurulmaya devam etmektedir. Irak kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla, halihazırda devam etmekte olan Pençe Harekâtı ile koordineli olarak, uluslararası hukuktan doğan haklarımız doğrultusunda, Irak kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan Karacak bölgesine dün gece geniş kapsamlı bir hava harekâtı icra edilmiştir.

NET MESAJ: ŞEHİTLERİN KANI YERDE KALMAYACAK

Teröristlere ait silah mevzii, barınak, sığınak ve mağaralardan oluşan çok sayıda hedefin imha edildiği bu harekatta büyük oranda yerli ve millî mühimmat ile İHA'larımız da kullanılmıştır. Harekatta, sadece teröristlere ait tesisler hedef alınmış, sivil halkın zarar görmemesi için azami gayret sarf edilmiştir. Terörle mücadelemiz en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar artan azim ve kararlılıkla devam edecek, şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır."

https://www.ahaber.com.tr/gundem/2019/07/19/son-dakika-kuzey-iraka-hava-harekati

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GALATASARAY ÇEYREK FİNALDE
GALATASARAY ÇEYREK FİNALDE
Beşiktaş 1 - Sivasspor 2
Beşiktaş 1 - Sivasspor 2