Advert

TERÖRİSTLERE BOMBA YAĞDI

PKK’nın lojistik üs olarak kullandığı ve Suriye’nin kuzeyi ile bağlantısını sağlayan Mahmur Kampı yakınlarındaki Karacak Dağı’nda İHA'ların tespit ettiği hedefler 20 kadar uçakla gerçekleşen gece harekatında milli füzelerle imha edildi..

TERÖRİSTLERE BOMBA YAĞDI
Bu içerik 407 kez okundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları, terör örgütü 'nın lojistik üs olarak kullandığı Karacak Dağı'nı bombaladı. İHA'ların tespit ettiği hedefler, 20'ye yakın F-4 ve F-16'dan fırlatılan lazer güdümlü  vuruldu. Türkiye- sınırından yaklaşık 180 kilometre içerde yapılan harekâtla, terör örgütüne "hiçbir yerde güvende değilsiniz" mesajı verildi."Terörle kaynağında mücadele" konseptiyle sınır ötesinde terör örgütü PKK'ya büyük darbe indiren , Irak'ın kuzeyindeki harekâtlarına bir yenisi daha ekledi. Hakurk'taki PKK hedeflerine yönelik Pençe Harekatı ile komandolar terör yuvalarına girmeyi sürdürürken, örgütün bölgede lojistik üssü olan ve  ile bağlantısını sağlayan Karacak Dağı ve çevresindeki hedefler, hava harekâtıyla vuruldu.

20'YE YAKIN UÇAK

'de Türkiye Başkonsolosluğu'nda görevli diplomat Osman Köse'yi bir restoranda şehit eden saldırganların kaçtığı düşünülen dağ çevresindeki PKK noktaları için önceki gece harekete geçildi. TSK'ya ait İHA ve SİHA'lar,  çevresinde hareketlilik tespit etti. 20'ye yakın F-4 ve F-16 savaş uçağı belirlenen noktaları milli yapım lazer güdümlü mühimmatlarla imha etti. Teröristlere ait silah mevzisi, barınak, sığınak ve mağaralardan oluşan çok sayıda hedef, tam isabetle vuruldu. Yoğun bombalama nedeniyle art arda şiddetli patlamaların yaşandığı Karacak Dağında özellikle üç noktaya yapılan atışlar etkili oldu. Harekatta, savaş jetleri yere inmeden, havadan tanker uçak vasıtasıyla yakıt ikmali yaptı.

SİVİL HASSASİYETİ

 da yaptığı yazılı açıklamada, "Devam etmekte olan Pençe Harekâtı ile koordineli olarak, uluslararası hukuktan doğan haklarımız doğrultusunda, Irak kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan Karacak bölgesine geniş kapsamlı bir hava harekâtı icra edilmiştir. Bu harekatta büyük oranda yerli ve millî mühimmat ile İHA'larımız da kullanılmıştır. Harekatta, sadece teröristlere ait tesisler hedef alınmış, sivil halkın zarar görmemesi için azami gayret sarf edilmiştir" ifadelerine yer verdi.

https://www.ahaber.com.tr/gundem/2019/07/20/teroristlere-agir-darbe-ihalar-buldu-f-16lar-vurdu

 

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GALATASARAY ÇEYREK FİNALDE
GALATASARAY ÇEYREK FİNALDE
Beşiktaş 1 - Sivasspor 2
Beşiktaş 1 - Sivasspor 2