Advert

HAİN TERÖRİST YAKALANDI

Irak'ın Erbil kentinde düzenlediği hain saldırıda diplomatımız Osman Köse'yi şehit eden ve iki Iraklı'yı öldüren terörist Mazlum Dağ yakalandı. Saldırıda yer alan diğer üç terörist de yakalananlar arasında..

HAİN TERÖRİST YAKALANDI
Bu içerik 443 kez okundu.

 Kürt Bölgesel Yönetimi, Türk Başkonsolosluk görevlisinin şehit olduğu saldırıyı düzenleyen terörist  ile 3 teröristin yakalandığını duyurdu.​  Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Erbil'deki saldırıya ilişkin 2 gün önce kimlik bilgileri yayımlanan Mazlum Dağ'ın güvenlik güçlerince yakalandığı ifade edildi

3 KİŞİ DAHA YAKALANDI

Açıklamada, Dağ'ın yanı sıra olayla bağlantısı olan 3 kişinin daha yakalandığı belirtilirken, söz konusu diğer 3 kişi hakkında detaylı bilgi verilmedi. Erbil'de geçen çarşamba günü bir restorana düzenlenen silahlı saldırıda Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunda görevli bir diplomat şehit olmuş, saldırıda 2 Irak vatandaşı da hayatını kaybetmişti.

OTURMA İZNİ ALMIŞ

2014 yılında 'dan Erbil'e giden terörist Mazlum Dağ'ın o tarihlerden itibaren Erbil'in üç popüler restoran-kafe işletmelerinde çalıştığı belirlendi. Mazlum Dağ'ın ayda 700 bin dinar (yaklaşık 600 dolar) maaş aldığı, şirketin personeli için tahsis edilen konutta kaldığı tespit edildi. 2014'te Erbil'de oturum izni alan terörist Dağ'ın ikamet izni alırken kendisine kefalet veren şahsın da soruşturma kapsamında sorgulandığı öğrenildi.

GÜVENLİK KAMERALARINA TAKILDI

'ta terör yuvaları yerle bir edilirken, Erbil'de Türk diplomatı şehit eden katil deşifre edildi. Erbil Başkonsolosluğu'nda görevli  , 17 Temmuz'da restoranda yemek yerken şehit edildi. Olayda 2 Iraklı da can verdi. Diplomatımızı şehit ettikten sonra kaçan saldırganlar ise güvenlik kameralarınca görüntülendi.

MAZLUM DAĞ OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Soruşturma kapsamında 61 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Diplomatımızı şehit eden biri kadın 3 saldırgandan birinin Diyarbakır nüfusuna kayıtlı Mazlum Dağ (27) olduğu belirlendi. Teröristin, 2014'ten beri  ile yakın bağlantıları olduğu tespit edildi. 2014'de Diyarbakır'dan Erbil'e giden Dağ'ın Mahmur kampındaki teröristlerle irtibatlı olduğu öğrenildi.

HDP'Lİ VEKİLİN KARDEŞİ

Dağ'ın Türk işadamı ve diplomatların gittiği Türk restoranlarında çalıştığı, Türkler'i takip ettiği ve müşterileri dinlediği için işine son verildiği bildirildi. PKK'nın kent yapılanması içinde olduğu kaydedilen terörist Dağ'ın,  Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ'ın ağabeyi olduğu belirlendi.

https://www.ahaber.com.tr/gundem/2019/07/20/son-dakika-erbilde-diplomatimizi-sehit-eden-mazlum-dag-yakalandi

 

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GALATASARAY ÇEYREK FİNALDE
GALATASARAY ÇEYREK FİNALDE
Beşiktaş 1 - Sivasspor 2
Beşiktaş 1 - Sivasspor 2