Advert

BAKANLIKTAN ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA!

Son dakika! S-400 hava savunma sisteminin ilk bölümünün teslimatının bugün tamamlanacağını duyuran Milli Savunma Bakanlığı, ABD'den de Patriot sisteminin alınması için görüşmelerin devam ettiğini belirtti.

BAKANLIKTAN ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA!
Bu içerik 202 kez okundu.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) edinilen bilgiye göre, S-400 hava savunma sisteminin ilk bölümünün teslimatı bugün tamamlanıyor. Bugün yapılan açıklamada, "S-400'lerin birinci grup malzemelerinin Mürted Hava Meydanı'na sevkıyatı bugün itibarıyla tamamlanıyor. Toplam 30 sorti yapıldı" ifadesi kullanıldı.

 

 

Askeri kaynaklar, S-400'lerin ikinci grup sevkıyatının da Ankara'ya yapılacağını belirtti. Kaynaklara göre, F-35 eğitimi alan pilot ve personelin ABD'den ayrılması için çalışmalar sürüyor.

PATRİOT GÖRÜŞMELERİ SÜRÜYOR

Bakanlığın açıklamasında, Patriot hava savunma sistemi için ABD ile görüşmelerin devam ettiği belirtildi. Türkiye'nin F-35 programındaki katılımının askıya alınmasının tek taraflı ve adli olmayan bir karar olduğu vurgulandı. "Ülkemizin F-35 program ortaklığı projesi, askıya alınan bir proje. Henüz net olarak iptal edildiği çıkarıldığı ile ilgili bir belge yok" denildi.

"NATO'YU DA OLUMSUZ ETKİLER"

F-35'lerin güvenliğinin Türkiye için büyük önem taşıdığını belirten Bakanlık yetkilileri, F-35 programından çıkarılmanın NATO'nun gücünü de olumsuz etkileyeceğini de vurguladı.

https://www.sondakika.com/haber/haber-son-dakika-msb-den-s-400-aciklamasi-12277228/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GOL SESİ ÇIKMADI
GOL SESİ ÇIKMADI
JUVENTUS'TAN MERİH DEMİRAL PAYLAŞIMI
JUVENTUS'TAN MERİH DEMİRAL PAYLAŞIMI