Advert

KEDİ İÇİN, KENDİ CANINI HİÇE SAYDI

Günün kahramanlık haberi Ordu'dan geldi. Fuel-oil dolu kuyuya düşen kedinin çırpınmasına dayanamayan genç, hemen kuyuya girdi. Kediyi kurtarıp, kuyudan çıkmaya çalışan kahraman gencin imdadına ise çevredekiler ve bekçiler yetişti.

KEDİ İÇİN, KENDİ CANINI HİÇE SAYDI
Bu içerik 285 kez okundu.

Ordu'nun Ünye ilçesinde fuel-oil dolu kuyuya düşen kediyi kurtarmak isteyen genç az daha canından oluyordu.

Olay, ilçenin Burunucu Mahallesi Çamlık mevkisinde meydana geldi. Özgür EgeŞire isimli 19 yaşındaki genç, çamlık alan içerisinde gezerken yakınlarda bulunan kuyunun içerisine kedi düştüğünü gördü. Kedinin fuel-oil dolu kuyu içerisinde daha fazla çırpınmasına dayanamayan genç hemen kuyuya girdi. Kediyi kurtarmasının ardından üzerindeki kıyafetlerle beraber kuyudan çıkmaya çalışan genci çevredekiler ve devriye görevi yapan gece bekçileri fark etti. Çevredekilerin şaşkın bakışları arasından kuyudan çıkarılan Özgür Ege Şire, yaptığı insanlık örneğiyle herkesin taktirini topladı.

 

 

İMDADINA ÇEVREDEKİLER VE GECE BEKÇİLERİ YETİŞTİ

Olay anında gencin kuyudan çıkmasını duyan çevre sakinleri ve gece bekçileri üzeri fuel-oil kaplanmış genci hemen kuyudan çıkararak sağlık ekiplerine haber verdi. Kendi canını hiçe sayarak kedinin hayatını kurtaran genç adeta bir anda herkesin kahramanı oldu.

Olay anını anlatan görgü tanıklarından Uğur K., "Ben çamlıkta geziyordum. Birden gencin biri kedinin kuyuya düşmesinin ardından onu kurtarmak için kendisi de kuyuya giriyor. Kuyunun içerisinde gördüğüm kadarıyla fuel-oil var. Çevredekilerin ve bekçilerimizin sayesinde kahraman gencimiz kuyudan çıkarılıyor. Şu zamanda bir hayvan için kendi canını hiçe sayan insanlarımızı görmek hepimizi mutlu ettiği kadar, şu anda bizim kahramanımız o gençtir diyebiliriz" dedi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan gencin ise durumunun iyi olduğu öğrenildi.

KAYNAK: İHA

https://www.sondakika.com/haber/haber-gunun-kahramanlik-haberi-ordu-dan-kediyi-kurtarmak-12282119/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GOL SESİ ÇIKMADI
GOL SESİ ÇIKMADI
JUVENTUS'TAN MERİH DEMİRAL PAYLAŞIMI
JUVENTUS'TAN MERİH DEMİRAL PAYLAŞIMI