Advert

TERMOMETRELER 45 DERECEYİ GÖSTERDİ

Gaziantep'te hava sıcaklıklarının etkisini artırmasıyla şehir merkezindeki termometreler 45 dereceyi gösterdi. Bunaltıcı sıcaktan olumsuz etkilenen vatandaşlar çareyi park ve bahçelerde serinlemekte buldu.

TERMOMETRELER 45 DERECEYİ GÖSTERDİ
Bu içerik 455 kez okundu.

Gaziantep'te günlerdir etkisini sürdüren sıcak hava nedeniyle şehir merkezindeki termometreler 45 dereceyi gördü.

Sıcaktan bunalan vatandaşlar ise soluğu gölgelik alanlar ile park ve bahçelerde aldı. Gaziantep'te 45 derece ve üzerinde seyreden sıcaklıklar vatandaşları olumsuz etkilemeye devam ediyor. Sıcaktan bunalan vatandaşlar park ve bahçelerde serinlemeye çalışırken vakitlerini de ağaç gölgelerinde geçiriyor.

"SERİNLEMEK İÇİN KENDİMİZİ PARKLARA ATIYORUZ"

Sıcak hava nedeniyle parka geldiğini, iş aralarında dinlenmeye ve serinlemeye çalıştığını söyleyen Furkan Doğan isimli vatandaş, "Günlerdir havalar çok sıcak. O yüzden biz de serinlemek ve dinlenmek için kendimizi parklara atıyoruz. Maddi durumu iyi olanlar zaten tatile gidiyor, gidemeyenler de böyle parklarda serinliyor. Ayrıca serinlemek için bol bol soğuk içecek de tüketmeye çalışıyoruz" dedi.

"SIĞINACAK GÖLGE YERLER ARIYORUZ"

Mine Büyükekşi isimli vatandaş ise "Havalar çok sıcak. O yüzden parklara geliyoruz, sığınacak gölge yerler arıyoruz kendimize. Serinlemek için de sürekli soğuk içecekler tüketmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

 
KAYNAK: İHA
 

 

 
 
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ