Advert

HEDEF ŞAMPİYONLUK

İlçemizin takımı Tuzla Şifaspor 2019-2020 sezonuna girerken yeni yönetimiyle hedefini yükseklere dikti.

HEDEF ŞAMPİYONLUK
Bu içerik 1581 kez okundu.

İlçemizin 1998 yılında kurulan köklü kulübü Tuzla Şifaspor 2019-2020 sezonuna yepyeni bir hedef ve iddialı olacağı sezonda şampiyonluk parolası ile yola çıkıyor.

2004 yılında Türkiye’ye damga vuran sanatçı Nejat Uygur’un iki oğlu Behzat ve Süheyl Uygur tarafından federe olan Tuzla Şifaspor kuruluşundan bu yana 6 başkan ile yoluna devam etti.

1998 senesinde Salim Pınar’ın başkanlığıyla başlayan süreç Muhlis Adıgüzel, Cahit Uysal, Mehmet Ali Çöpürkaya, Şentürk Artan, Yılmaz Saltan ve bugün de Mehmet Uşen’in başkanlığında 21. senesine giriyor.

2017-2018 sezonunda şampiyon olarak süper amatöre yükselen Tuzla Şifaspor geçen sene yaşadığı olumsuzluklarla ligden çekilmişti.

Tuzla’nın tanınan iş adamı Mehmet Uşen başkanlığında yepyeni bir yönetim ile önümüzdeki üç senede TFF 3.ligi hedefleyen ilçemizin takımı tüm Tuzla ile kucaklaşarak 18 Ağustos Pazar günü yapacağı kongresi ile ilk adımı atacak.

18 Ağustos’ta yapılacak Tuzla Şifaspor kongresinde Mehmet Uşen’in(İş adamı Eska Gemi İnşaat) yönetiminde Efendi Aras(İş adamı, Tekstilci), Ercan Uşma(İş adamı, Lojistik), Hayrettin Altunbaş(İş adamı, Tekstil, İnşaat), Erkan Şensoy(İş adamı,Tekses Medya, Erkan Gayrimenkul), Kemal Güven(Tuzla Şifa Mahallesi Muhtarı), Faruk Uzunçakmak(Muhasebeci), Vedat Canel(İş adamı, İnşaat), Tamer Hacıalioğlu(İş adamı Firma sahibi), Metin Karataş(Memur), Sezer Güngör(Turizm, Servis),Selçuk Kızıltaş(Muhasebeci),Erhan Sayan(İş adamı, Fabrikatör), ve Bilal Kaya(Gerçek Tuzla Gazetesi İş adamı) olacak.

Başkan Mehmet Uşen kongre öncesi A takımını oluştururken Teknik direktör konusunda da ekip olarak çalışmalarına başladı.

Tuzla Şifaspor teknik direktörle beraber alt yapıya ciddi önem vererek alt yapının başına gelecek olan hocasıyla beraber Tuzla'nın yetenekli evlatlarını da bünyesinde toplamayı hedefliyor.

Anadolu yakasının önemli firmalarından Marmara Metal A.ş’nin sahibi Hüseyin Öner’in ilk adımda forma sponsorluğunu üstleneceği Tuzla Şifaspor’a ilçenin değerli firmaları Uzunyayla döner, Aqua Garden Park, Tuzla Lagos Balık, Keyifli Vadi, Kule Vinç Grup ,İsmail Yallıkurt (Gaziantep Taşfırın İş adamı) ve Kahve Deryası sponsor olarak destek olurken Tuzla Şifaspor çok yakında yapacağı gece ile Tuzlalılarla bir araya gelecek.

Tuzla Şifaspor’da başarılara imza atmış eski başkan Yılmaz Saltan’ın ‘’Her zaman yanınızdayım, bu hedefte bize düşen ne varsa hazırım.’’ diyerek destek olması ile beraber Mehmet Uşen önderliğinde yola çıkacak olan Şifaspor yönetimi bir üst kurul oluşturarak Tuzla Şifaspor’un eski başkanlarına da ‘abilik’ görevini verecek.

Tuzla’da her zaman futbola ve gençlere destek olan Tuzla Belediye başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın da desteği ile Tuzla ilçesinin takımı Tuzla Şifaspor büyük hedefine doğru bugün itibari ile yola çıkmış bulunuyor.

Tekses Medya Tuzlapress Gazetesi olarak, ilçemizin takımı Tuzla Şifaspor’a başarılar diliyor, her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyoruz.

HABER: TUZLAPRESS GAZETESİ

Gülsüm BAYRAK

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ