Advert

AĞZINDAN 526 DİŞ ÇIKTI !

Hindistan'da, diş ağrıları çeken 7 yaşındaki bir çocuğun ağzından 526 adet diş çıkartıldı.

AĞZINDAN 526 DİŞ ÇIKTI !
Bu içerik 430 kez okundu.
1
 
Hindistan'da yaşayan 7 yaşındaki Ravindran, şiddetli diş ağrısı ve çenesindeki şişlik sebebiyle özel bir hastaneye yatırıldı. Ravindran aslında 3 yaşından beri diş ağrısı çekiyor ama diş doktorundan korkuyor, tedavi olmak istemiyordu.
 
2
 
Diş ağrıları bir türlü dinmeyen Ravindran'ın, 40 yaşındaki babası Parbhu ve 33 yaşındaki annesi Rajakumari, onu güney Hindistan'daki Chennai'deki Saveetha Dental College'a götürdü.
3
 
Ailesi Ravindran'ın, çenesinde tümör olmasından şüphelendi.
4
İrili ufaklı 526 diş çıkartıldı!
İrili ufaklı 526 diş çıkartıldı!
Doktorlar, röntgen ve tomografi ve yapılan diğer tahliler sonucu çocuğun milyonda bir görülen 'bileşik kompozit ondontome' hastalığı yüzünden ağzında yüzlerce irili ufaklı 526 diş olduğunu tespit etti.
5
Ameliyattan 3 gün sonra anca kendine geldi..
Ameliyattan 3 gün sonra anca kendine geldi..
Ravindran, 5 saat süren ameliyatın ardından anca 3 gün sonra kendine gelebildi. Çıkarılan dişler, Ravindran'ın dişlerinin gelişmesini engellediği için 16 yaşında implant tedavisi görmesi gerekiyor.
6
 
Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalı Profesörü P. Senthilnathan konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: Genel anestezi uyguladıktan sonra çeneyi açtık ve içinde bir kese gördük. Yaklaşık 200 gram ağırlığındaki kese, dikkatlice çıkarıldı ve kesenin içinde 526 küçük, orta ve büyük boy diş çıkartıldı.
 
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
UEFA'DAN HALİS ÖZKAHYA'YA GÖREV
UEFA'DAN HALİS ÖZKAHYA'YA GÖREV
VEDAT MURİÇ BOMBASI ! İŞTE SON RAKAM
VEDAT MURİÇ BOMBASI ! İŞTE SON RAKAM