Advert

NATO'DAN BEKLENEN S-400 AÇIKLAMASI GELDİ

Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı hava savunma sistemine ilişkin açıklama yapan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "NATO, S-400 sistemini herhangi bir üye ülke savunma sistemine entegre etmeyi planlamıyor" dedi.

NATO'DAN BEKLENEN S-400 AÇIKLAMASI GELDİ
Bu içerik 358 kez okundu.

NATO Genel Başkanı Jens StoltenbergBrüksel'de düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı S-400 hava savunma sisteminin NATO'ya entegre edilmeyeceğini açıkladı.

NATO Genel Başkanı Jens Stoltenberg, Aralık 1987'de dönemin ABD Başkanı Ronald Reagan ve Sovyetler Birliği (SSCB) lideri Mihail Gorbaçov tarafından imzalanan, Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması'ndan (INF) Rusya ve ABD'nin çekilmesini değerlendirdi.

 

 

"SİLAHSIZLANMAYI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Stoltenberg, NATO'nun 'yeni bir silahlanma yarışı istemediğini' vurgulayarak şöyle konuştu:

"İttifak, etkili uluslararası silahların kontrolü, silahsızlanma ve yayılmasının önlenmesi konusundaki kararlılığını sürdürüyor. Bu nedenle, silah kontrolünü ve silahsızlanmayı kontrol etmeye ve desteklemeye devam edeceğiz. NATO aynı zamanda, Rusya'nın eylemleri mümkün kıldığı sürece yapıcı ilişkiler kurma yönündeki isteğini sürdürüyor."

NATO Genel Başkanı Jens Stoltenberg

S-400 AÇIKLAMASI

NATO Genel Başkanı Jens Stoltenberg, Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı S-400 hava savunma sistemleri hakkında da bir açıklama yaptı. Stoltenberg, "NATO, S-400 sistemini herhangi bir üye ülke savunma sistemine entegre etmeyi planlamıyor" ifadelerini kullandı.

https://www.sondakika.com/haber/haber-nato-dan-s-400-aciklamasi-sistemi-uye-ulkenin-12298725/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2020 'SPOR YILI' OLACAK
2020 'SPOR YILI' OLACAK
İŞTE DEVLER LİGİ'NDE TUR ATLAYAN TAKIMLAR !
İŞTE DEVLER LİGİ'NDE TUR ATLAYAN TAKIMLAR !