Advert

MUSTAFA DESTİCİ'DEN NET AÇIKLAMA

Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir belediyelerine İçişleri Bakanlığı tarafından kayyım atanmasının ardından açıklama yapan Mustafa Destici'den karara destek geldi.

MUSTAFA DESTİCİ'DEN NET AÇIKLAMA
Bu içerik 327 kez okundu.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, HDP'li belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyım atanmasını değerlendirdi. 

"Terörle arasına mesafe koymayan hatta onun ötesine geçerek, terörle teröristle iltisaklı olan, bunlara her türlü desteği veren, meşru gören, öven, onun sözcülüğünü yapan partiler kapatılsın" diye konuşan Destici, kayyım atanmasını sonuna kadar desteklediklerini söyledi.

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen BBP lideri ve 27. Dönem Ankara Milletvekili Mustafa Destici, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Destici, farklı tutumlarla tartışılan kayyım kararı ile iligli de konuştu.

Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine yapılan kayyım atamalarını değerlendiren Destici, atamaları terörle ve teröristle mücadelenin parçası olarak gördüklerini belirtti. Destici, bu uygulamayı sonuna kadar desteklediklerini söyledi.

"BAŞKA DAHA NE OLMASI GEREKİYOR?"

HDP'li belediye başkanlarının daha önce de görevden alındıklarını hatırlatan BBP lideri Destici, şöyle konuştu:

 

"Terörle arasına mesafe koymayan hatta onun ötesine geçerek, terörle teröristle iltisaklı olan, bunlara her türlü desteği veren, meşru gören, öven, onun sözcülüğünü yapan partilerin mutlaka kapatılması lazım. HDP'nin kapatılması noktasında hem yargının hem devletin elinde yeteri kadar malzeme var. CHP başta olmak üzere bazı eski ve yeni siyasetçiler demokrasiyi, seçimi öne sürerek, kayyum atamalarına karşı HDP'den önce açıklama yaptılar. Onlara sormak istiyorum; belediyeleri devraldıkları anda, bütün belediye binalarından Türk bayrağını kaldırmaları bile yetmez mi bunların görevden alınması için? Başka daha ne olması gerekiyor? Bu bile tek başına yeterli değil midir? Türk bayrağına tahammülü olmayan, Tük devletinin varlığını kabul etmeyen, Türk milletini kabul etmeyen sözde belediye başkanının açığa alınması, ana muhalefet partisini neden bu kadar rahatsız eder?"
https://www.milligazete.com.tr/haber/3005838/mustafa-destici-terorle-arasina-mesafe-koymayan-partiler-kapatilsin
 
 
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ
FENER BÜYÜK YARA ALDI
FENER BÜYÜK YARA ALDI