Advert

BÜYÜK GÖÇ DALGASI GELİYOR

Saldırılarla sarsılan İdlib'den on binlerce sivil Türkiye sınırına dayandı.

BÜYÜK GÖÇ DALGASI GELİYOR
Bu içerik 103 kez okundu.

Beşar Esad güçleri ve Rusya’nın saldırıları ile karışan İdlib’den on binlerce sivil Türkiye sınırına dayandı.

Uluslararası mülteci hakları kuruluşunun raporuna göre Esad’ın İdlib’e yönelik saldırıları, Suriye’de savaşın başından bu yana en büyük toplu göç dalgasını tetikledi.

Washington merkezli uluslararası mülteci hakları kuruluşu Refugees International’ın raporuna göre Esad rejimi tarafından İdlib’e düzenlenen son saldırılar, Suriye içinde bugüne kadarki en büyük toplu göç dalgasına sebep oldu. Türkiye’ye İdlib’den on binlerce mültecinin daha gelebileceğine dikkat çekilen raporda, Batılı ülkeler İdlib için yardım fonu sağlamaya, Türkiye de Suriye’nin kuzeyinde ek mülteci kampları kurmaya çağrıldı.

Hürriyet gazetesinden İpek Yezdani’nin haberinde yer verilen raporda, saldırıların ardından 500 bin kişinin yerinden olduğu vurgulandı. İdlib’deki sivil nüfusun yaklaşık üçte ikisinin bugüne dek insani yardımlarla hayatta kaldığı belirtilen raporda, “Şu anda İdlib’de insani bir kabus yaşanıyor” denildi.

Raporda, İdlib’deki son durumla ilgili şu ifadelere yer verildi:

Rusya tarafından desteklenen Suriye rejimi, muhalefetin bu son kalesini ele geçirmek için Suriye savaşının en kanlı fasıllarından biri haline gelen zalimce bir saldırı düzenledi. Bu saldırıların neticesinde çok sayıda sivil hayatını kaybetti ya da göçmek zorunda kaldı.

KAYNAK: TRT

https://www.haberaktuel.com/binlerce-kisi-turkiye-sinirinda-haberi-2695066.html

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAKAN ÇALHANOĞLU'NDAN ASKER SELAMI AÇIKLAMASI
HAKAN ÇALHANOĞLU'NDAN ASKER SELAMI AÇIKLAMASI
OZAN TUFAN'A PREMİER LİG KAPISI ŞİMDİLİK KAPALI
OZAN TUFAN'A PREMİER LİG KAPISI ŞİMDİLİK KAPALI