Advert

TÜRK BAYRAĞINA SAYGISIZLIK !

Lübnan'da Türkiye'nin Beyrut Büyükelçiliği önünde toplanan bir grup, Türk Bayrağı ile birlikte üzerinde kuru kafa figürü yer alan "Siz de oturun oturduğunuz yerde" yazılı pankartı binanın ana kapısına astı.

TÜRK BAYRAĞINA SAYGISIZLIK !
Bu içerik 169 kez okundu.

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn'ın, " Osmanlı Devleti'nin Lübnanlılara devlet terörü uyguladığı" yönündeki skandal ifadelerinin ardından Türkiye'nin Beyrut Büyükelçiliği'ne provokatif eylemde bulunuldu.

BİNANIN GİRİŞ KAPISINA KADAR İLERLEDİLER

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, başkent Beyrut'un kuzeyinde yer alan Türkiye'nin Beyrut Büyükelçiliği önüne sabahın erken saatlerinde 8 kişilik bir grup geldi. Polislerin tüm ikazlarına rağmen Büyükelçilik binasının giriş kapısına kadar ilerleyen provokatörler, Türk Bayrağı ile birlikte üzerinde kuru kafa figürü ve "siz de oturun oturduğunuz yerde" yazılı bir ifadenin yer aldığı pankartı binanın ana kapısına astı.

 

 

PANKART, POLİSLER TARAFINDAN İNDİRİLDİ

Provokatif eylem, pankartın Büyükelçilikte görevli polisler tarafından kısa sürede indirilmesiyle sona erdi. Söz konusu kişilerin ise Cumhurbaşkanı Avn'ın siyasi partisi Özgür Yurtseverler Hareketi'ne bağlı Omega Grubu mensupları olduğu ifade ediliyor.

KAYNAK: AA

https://www.sondakika.com/haber/haber-turkiye-nin-beyrut-buyukelciligi-ne-provokatif-12394187/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAKAN ÇALHANOĞLU'NDAN ASKER SELAMI AÇIKLAMASI
HAKAN ÇALHANOĞLU'NDAN ASKER SELAMI AÇIKLAMASI
OZAN TUFAN'A PREMİER LİG KAPISI ŞİMDİLİK KAPALI
OZAN TUFAN'A PREMİER LİG KAPISI ŞİMDİLİK KAPALI