Advert

İSTANBUL HAVALİMANINDA FLAŞ GELİŞME!

Son dakika: Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro hattında delme işleminin tamamlandığını söyledi. 30 milyon yolcu sayısına ulaşan İstanbul Havalimanı'nda 3 metro istasyonu olacak.

İSTANBUL HAVALİMANINDA FLAŞ GELİŞME!
Bu içerik 173 kez okundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Gayrettepe- İstanbul Havalimanı Metro Hattı HASDAL-İstanbul Havalimanı Kesimi Tünel Delme İşlemlerinin Tamamlanması ve Işık Göründü Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

Bakan Cahit Turhan'ın açıklamalarından satır başları:

"DELME İŞLEMİ TAMAMLANDI"

Gayrettepe - İstanbul Havalimanı hattında delme işlemi tamamlandı. Türkiye'nin ilk hızlı metro sistemi olacak. Yaklaşık 30 km'lik kısımda tünellerin işlemi tamamlanmış oluyor. Yaklaşık 7 ay içinde D100 kara yoluna kadar kısımda Kağıthane ve Gayrettepe istasyonuna da ulaşmış olacak.

 

 

 

"DÜNYANIN EN HIZLI KAZILAN METRO HATTI OLACAK"

Projenin en kısa zamanda vatandaşlarımıza ulaşması için ilk defa 10 adet metro kazı makinesi aynı anda kullanılıyor. Dünyanın en hızlı kazılan metro hattı olacak. Kazı hızında dünya rekoru da kırılmış oluyor.

"KAĞITHANE KISMINI GELECEK YIL HİZMETE ALACAĞIZ"

Kağıthane kısmını gelecek yıl hizmete alacağız. Gayrettepe istasyonunda Taksim ve metrobüse ve yakın gelecekte inşa edeceğimiz projelere bağlanacaktır. Kağıthane istasyonunda Kabataş metro hattına entegre olacak. Havalimanı istasyonunda yüksek hızlı trene ve Halkalı'da ise Marmaray ve Halkalı metrosuna bağlanacak.

"İSTANBUL HAVALİMANI TÜM ŞEHRE BU METRO İLE BAĞLANACAK"

Olimpiyatköy istasyonunda Başakşehir metrosuna, Kayaşehir'de Kayaşehir metrosuna entegre olacak. İstanbul'un dört bir yanı İstanbul Havalimanı'na, İstanbul Havalimanı ise tüm şehre bu metro ile bağlanacak.

"30 MİLYON YOLCU SAYISINA ULAŞTI"

Havalimanı 3 istasyonundayız. 200 metre uzunlukta 27 metre genişlikteki burada, normal bina olarak düşününce 8 kat aşağı indik. Bu istasyon havalimanındaki 3 istasyondan biri olacak. Bu dev havalimanına 1 tane istasyon yetmiyor. İç ve dış hatlara 1 hizmet verecek, 2 ise havalimanının 120 milyon yolcuya ulaştığında inşa edilecek istasyon yani o terminal yapısı için gereken metro istasyonunu şimdiden yapıyoruz. İstanbul Havalimanı bugün itibarıyla 30 milyon yolcu sayısına ulaştı."

https://www.sondakika.com/haber/haber-istanbul-metrosu-nda-isik-gorundu-12397193/

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN MÜJDEYİ VERDİ !
BAKAN MÜJDEYİ VERDİ !
ALANYA MAÇI İÇİN RESMİ BAŞVURU YAPILDI
ALANYA MAÇI İÇİN RESMİ BAŞVURU YAPILDI