Advert

BAKAN RUS UÇAĞINI TEST ETTİ!

“Yangın söndürme uçağının kumandaları manevraya geliyor” diyen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Ülkemizdeki yangınlarda kullanabiliriz” şeklinde konuştu.

BAKAN RUS UÇAĞINI TEST ETTİ!
Bu içerik 212 kez okundu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Rus üretimi yangın söndürme uçaklarını yerinde incelemek üzere beraberindeki heyet ile birlikte Rusya’nın Azak Denizi kenarında bulunan Taganrog kentine geldi. Türkiye’nin Rusya’dan almayı planladığı BE 200 çok amaçlı amfibi uçağını üretildiği fabrikada inceleyen Pakdemirli, yangın söndürme uçağını kullandı.
Uçağı indirdikten sonra pilot kokpitinde konuşan Bakan Pakdemirli, “Uçağın kumandaları son derece yumuşak manevraya gelebiliyor. Bizim yangınlarımız için en önemli unsurlardan biri dar alanlarda manevra kabiliyeti, aslında bu uçağı uzun zamandır takip ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da Rusya ziyaretinde fuarda gördüğü ve bizi talimatlandırdığı bir uçak. Türkiye’de ormanlarda yangınla mücadelede kullanabileceğimiz biz uçak. Bundan sonrasında ikili görüşmelerimiz var. Karşılıklı şartları görüşeceğiz. Uçağın teknik kabiliyetlerini, yakıt tüketiminden coğrafyaya uygunluğuna kadar birçok konuyu araştıracağız. Görüşmeleri tamamladıktan sonra daha net bir açıklama yapabiliriz” dedi.

https://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/649315.aspx

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ
FENER BÜYÜK YARA ALDI
FENER BÜYÜK YARA ALDI