Advert

EĞİTİM VE KÜLTÜRÜN MERKEZİ TUZLA

EĞİTİM VE KÜLTÜRÜN MERKEZİ TUZLA
Bu içerik 897 kez okundu.

 

Tuzla Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Metin Çangır, kursiyerlere eğitim seviyesi, yaş ve cinsiyet farkı gözetmeksizin hizmet veren Tuzla Halk Eğitimi Merkezi, gerektiğinde resmi kurum ve çeşitli kuruluşlarla iş birliği yaparak, mesleki, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle hayat boyu yapılan eğitim, üretim, rehberlik ve uygulama etkinliklerine yönelik çalışmalarını devam ettirmektedir.


Tuzla Halk Eğitimi Merkezi, yılda ortalama 500 uzman öğretmeni ile 300 farklı alanda 450 kurs merkezinde 1750 kurs açarak yaklaşık 50 bin kursiyerine hizmet vermektedir.
Kurumumuz ‘’Açık Ortaokulda ve açık lisede’’ toplamda 10 bin kadar açık öğrenim öğrencisine hizmet vererek Tuzla ilçesinin eğitim kalitesine büyük katkı sağlamaktadır. Ayrıca üniversiteye hazırlık için destekleme ve yetiştirme kurslarımıza katılan öğrencilerimizin her yıl %75 üzerinde öğrencimizin çeşitli üniversiteleri kazanmalarına ve yerleştirilmelerine büyük katkı sağladı.


 

Kurslara verilen eğitim, hızlı değişimin insan hayatında ortaya çıkardığı yeni ihtiyaçların giderilmesinde bir çözüm olarak kabul edilebilir.

Tuzla Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerine yaşadıkları yere en yakın kurumlarda ve merkez binada cam, çini, gümüş işlemeciliği, tekstil, şiş örücülüğü, ahşap boyama, nakış, dikiş, çocuk eğitimi, arıcılık, Osmanlıca, Kuran-ı Kerim, iletişim-diksiyon, bilgisayar, arıcılık, emlak danışmanlığı, hijyen eğitimi, okuma yazma eğitimi, bağlama, İngilizce, Arapça, Rusça, işaret dili, halk oyunları, spor ve diğer mesleki ve genel alanlarda talepler doğrultusunda kurslar açmaktadır. Açılan kurslara kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlarımız web sitemiz üzerinden kolaylıkla ön kayıt yaptırabilir dedi.

HABER: TUZLAPRESS GAZETESİ

Gülsüm BAYRAK

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ